Абітурієнту

Нові правила прийому до ВНЗ

Цього року можна виділити 10 основних змін і новацій.

Для вступу до вищих навчальних закладів у абітурієнтів прийматимуть сертифікати ЗНО з усіх предметів за 2018-й і 2019-й роки.

Подати можна буде сертифікати ЗНО за 2017 рік, однак крім оцінок з іноземних мов – англійської, французької, німецької та іспанської.

Право на навчання поза конкурсом отримають абітурієнти, які згодні працювати в сільській місцевості (педагоги та медики).

Щоб вступити на бажану спеціальність, потрібно набрати не менше 150 балів, а вступну кампанію скоротять для мінімізації корупційних ризиків.

На 2019 рік закладено 150 мінімальних балів з першого та другого конкурсних предметів на спеціальності галузей знань Право, Публічне управління і адміністрування і Міжнародні відносини, а також з другого та третього конкурсних предметів – на спеціальність Фармація, промислова фармація.

Фіксований перелік конкурсних предметів для вступу після 11 класу на бакалавра пропонується залишити також для вступної кампанії 2019 року.

Пільги для учасників бойових дій будуть поширюватися не тільки на учасників АТО/ООС, але й на всіх вступників цієї категорії.

Для вступу до магістратури буде збільшено перелік спеціальностей, на які доведеться здавати єдиний вступний іспит з іноземної мови.

Планується додати спеціальності Музеєзнавство, пам’яткознавство, Менеджмент соціокультурної діяльності, Інформаційна, бібліотечне та архівна справа, а також всі спеціальності галузей знань Богослов’я, Соціальні та поведінкові науки, Управління та адміністрування, Інформаційні технології, Публічне управління і адміністрування.

Вперше в цьому році передбачено набір абітурієнтів на молодшого бакалавра за двома сертифікатами ЗНО.

Ще одна важлива інновація – для надходження на бакалавра на основі молодшого спеціаліста за спеціальністю Економіка та спеціальностями галузі Управління та адміністрування потрібно подавати сертифікат ЗНО з української мови та літератури.

До слова, за результатами вступної кампанії 2018, десятку найпопулярніших напрямків навчання очолили філологія та право.

  1. Про вищу освіту : Закон України № 1556-VII від 1 липня 2014
  2. Про затвердження деяких нормативно-правових актів з питань прийому на навчання до закладів вищої освіти у 2019 році
  3. Умови прийому на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста у 2019 році
  4. Додаток 2 до Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2018 році. Пункт 5 розділу ІІІ
  5. Додаток 3 до Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2018 році.
  6. Перелік спеціальностей, прийом на навчання за якими здійснюється з урахуванням рівня творчих та/або фізичних здібностей вступників
  7. ПОРЯДОК подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти України в 2018 році.
  8. ТАБЛИЦЯ переведення середнього бала документа про повну загальну середню освіту, обрахованого за 12 бальною шкалою в шкалу 100-200
  9. Технічний опис сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання та інформаційної картки до сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання
24 Січня 2019