У Маріуполі вибрали кращу книгу 2018 року

 

IX фестиваль «Книга і преса Маріуполя», організований Центральною бібліотекою ім. В.Г. Короленка 1 вересня зібрав у Міському саду всіх, хто любить і цінує художнє слово.

Головною подією фестивалю стало нагородження призерів конкурсу «Краща книга року - 2018». Цей літературний конкурс дає можливість маріупольським авторам продемонструвати свою працю. В цьому році в конкурсі взяли участь 46 авторів індивідуальних книг і 127 авторів представили свої твори в колективних збірниках. На конкурс по 11 номінаціям було подано 51 видання, в тому числі один підручник в електронному форматі. Особливістю конкурсу стала участь авторів з Німеччини та Іспанії, представлених міжнародним літературним клубом «Моряна». Вік учасників конкурсу – від 24 до 90 років.

Отже, переможцями конкурсу «Краща книга року-2018» стали:

 

в номінації «Наукова книга. Технічні науки» - Олександр Чейлях, Ян Чейлях, Юлія Самотугіна за книгу «Перспективные и упрочняющие технологии обработки материалов» англійською і російською мовами.

 

в номінації «Наукова книга. Гуманітарні науки» - колектив авторів за книгу «Соціальний захист населення сучасної України: проблеми та шляхи їх вирішення» під редакцією Віктора Харабета, Інни Марченко, Аліси Андрющенко і Світлани Горбунової-Рубан.

 

в номінації «Наукова книга. Шкільна педагогіка» - Жанна Шмарова, Валентина Полторацька, Алла Морокко і Ірина Цунікова за книгу «Педагогический Олимп: Золотые страницы образования Кальмиусского района».

 

в номінації «Краєзнавство» до 240-річчя м. Маріуполя – Павло Мазур за книги «Вибрані твори. В 6-ти томах» з циклу «Мариуполеведение».

 

в номінації «Духовна література» - Рональд Анзельм Глюксманн (Німеччина) за книги «Gesprӓch mit Gott / Разговор с Богом», «Selbstgesprӓch / Разговор с самим собой» і Олексій Чиркін за книгу «Симфония псалмов».

 

в номінації «Художня література. Поезія» - Лідія Бєлозерова за книги «Избранное. В 3-х томах».

 

в номінації «Дитяча література» - Олександр Костецький за книги «Фантазер-3» і «Фантазер-4».

в номінації «Молоді голоси» - Катерина Карабен-Фортун за книгу «Попіл життів».

 

в номінації «Збірки творів» - збірник «Литературная волна» (редактор-укладач Галина Грандель).

 

У фестивалі «Книга і преса Маріуполя» взяли участь представники Четвертої німецько-української зустрічі письменників в Україні «Eine Brücke aus Papir / Міст з паперу» некомерційної організації «Kulturallmende» (Мюнхен, Німеччина).

 

Всі, хто прийшов на літературне свято, присвячене 240-річчю Маріуполя, дізналися більше про письменників, відкрили для себе нові імена наших обдарованих земляків і отримали позитивний настрій.

05 Вересня 2018