Директор ЦБС для дорослих м. Маріуполя Гуркова Людмила Василівна отримала у 2011 році Почесну відзнаку Української бібліотечної асоціації «За відданість бібліотечній справі».

Почесна відзнака "За відданість бібліотечній справі" встановлюється з метою підтримки успішної діяльності найбільш авторитетних, творчих бібліотечних спеціалістів України, які досягли визначних результатів в роботі. Почесною відзнакою нагороджуються щороку не більше п'яти працівників, які мають вищу або середню спеціальну освіту, працюють не менше 20 років в бібліотеках України всіх систем і відомств, особливо відзначилися творчими здобутками у праці.

ГУРКОВА ЛЮДМИЛА ВАСИЛІВНА, директор ЦБС для дорослих, понад сорок років працює в бібліотеці й не просто працює, а служить улюбленій справі, людям, книзі. З 1987 року керує Централізованою бібліотечною системою для дорослих.

Перебуваючи на посаді директора ЦБС для дорослих, Л.В. Гуркова внесла значний внесок у покращення якості обслуговування читачів, перетворила центральну бібліотеку в провідний культурно-просвітній та інформаційний центр міста Маріуполя.

Людмила Василівна приділяє багато уваги науковим основам організації будь-якого процесу інформаційно-бібліотечної діяльності, застосуванню маркетингових концепцій, створенню позитивного іміджу бібліотеки. Її по праву можна назвати генератором ідей. В інтересах бібліотеки робить майже неможливе.

Під керівництвом Людмили Василівни з року в рік зміцнюється фінансова самостійність ЦБС, що дозволяє одержувати на позабюджетні кошти не тільки ПК, принтери, літературу, витратні матеріали для комп’ютерної техніки, але й здійснювати ремонти приміщень бібліотек, купувати для бібліотек нові сучасні меблі. Все це сприяє піднесенню роботи всіх структурних підрозділів на нову висоту.

Людмила Василівна в 1993 році однією з перших керівників в області почала впроваджування нових інформаційних технологій, а в 2007 році ініціювала створення в місті корпоративного каталогу періодичних видань. Останнім часом ЦБС зробила значний крок на шляху до інформатизації, створюючи власні краєзнавчі електронні ресурси, веб-сайт і організовуючи корпоративну діяльність інших бібліотек міста. Завдяки саме цім досягненням творчого колективу, яким керує талановитий адміністратор, ЦБ ім. В.Г. Короленка стала місцем проведення занять обласної школи передового досвіду, обласною школою маркетингу, базою проведення виїзного засідання обласного управління культури і туризму.

Вона постійно прагне удосконалювати роботу бібліотечної системи, віддаючи перевагу інтересам і потребам користувачів. За її ініціативою в центральній бібліотеці створені нові структурні підрозділи: Інтернет-центр (за підтримки гранту Посольства США в Україні), Канадсько-Український бібліотечний центр, міський літературний музей, центр «Бібліотека і влада», правова служба, юридична клініка. На базі філіалів ЦБС працюють модельні бібліотеки: бібліотека-музей, бібліотека сімейного читання.

Турбуючись про стан бібліотек, вона завжди висвітлює на сторінках місцевого друку, в ЗМІ проблеми розвитку бібліотечної справи в місті. Завдяки активній діяльності Людмили Василівни поширилися професійні контакти з бібліотеками закордонних країн. З 1998 року Л.В. Гуркова гідно представляє бібліотеку на щорічній міжнародній конференції «Бібліотеки і асоціації у світі, що змінюється: нові технології і нові форми співробітництва» (АР Крим), міжнародних семінарах. Була учасником Євразійського інформаційного і бібліотечного конгресу (Росія, 2002), у складі української делегації відвідала бібліотеки Німеччини, Данії в рамках науково-просвітньої професійної програми «Європейські стратегії розвитку культури і освіти та роль бібліотек в їх реалізації».

ЦБС під керівництвом Гуркової Л.В. тричі ставала дипломантом щорічного регіонального конкурсу «Краща бібліотека року», переможцем конкурсу проектів в номінації «Інноваційні проекти бібліотек в галузі культурного розвитку регіону», який був представлений на міжнародному Ярмарку інноваційних бібліотечних послуг (м. Київ, 2011 р.).

04 Жовтня 2011