Головна сторінка » Нові надходження

Нові надходження - абонемент

Нові надходження - читальний зал

Проект "Жива бібліотека"

Енциклопедії та довідники наукова література

Учбова література

Нові надходження - абонемент

1

Берглер И. Потерянная Библия : роман / И. Берглер ; пер. с англ. Е. Бучиной. – Харьков : Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга», 2018. – 560 с.

Совершено жестокое убийство. На месте преступления находят троих убитых мужчин: у одного из них нет ушей, у другого — глаз, у третьего — языка. На шеях — татуировки с изображением дьявола, а из тел убитых сформирован перевернутый крест. Полиция просит известного ученого Чарльза Байкера помочь найти убийцу, ведь только ему под силу разгадать эту загадку. Древняя легенда о монахе, что продал душу дьяволу, история о кровавом графе Дракуле и старинной Библии Гуттенберга, легендарный меч Дракулы и загадочное наследство деда Чарльза — прошлое и настоящее переплетаются… Чтобы найти выход из этого лабиринта, ученый отправится в опасное путешествие, разыскивая древние артефакты, взламывая коды и пароли, раскрывая опасный заговор…

2

Волков О. Не проси пощади у тіні : роман / О. Волков. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. – 288 с. – (Серія «Детективна агенція ВО») 

Трилер «Не проси пощади у тіні» це сучасна версія роману «Виконавець» першої книги Олексія Волкова, яка у 2002 році виборола гран-прі відомого літературного конкурсу «Золотий Бабай». Автор запропонував нову редакцію цього твору, в якій він набув інше стильове обличчя, став ще динамічнішим психологічно напруженішим, а відтак читабельнішим. Що ж до суті – усе незмінно: гостра захоплююча інтрига, карколомні пригоди, неповторний дух мисливської атмосфери і старовини. Тому, хто живе щасливо, важко уявити, що завтра несподівано насунеться біда страшна, невідворотна та незрозуміла, зустріч з якою змушує лише приречено чекати загибелі. Та сильна людина, перебувши шоковий стан, здатна свідомо рушити краєм прірви у пошуках її закінчення з бажанням не тільки вижити, а й перемогти. І тоді відкривається таке, про що у спокійному повсякденному житті навіть не здогадуєшся. Відчайдушно рятуючись, герой роману несамохіть втручається у вічну суперечку сил добра та зла, вплинувши таким чином на долі інших людей живих і не тільки.

3

 

Волков О. Шпиталь : роман / О. Волков. – К.: Нора-Друк, 2018. – 400 с.

Таємниці старого монастиря, на території якого розміщується звичайна районна лікарня, не дають спокою колективові хірургічного відділення, адже в цих стінах в різні епохи побували і лицар-тамплієр, і особистий хірург Наполеона, і польський магнат… Чи стане медикам сил та наснаги розплутати ці таємниці і дістатися захованого скарбу?

Олексію Волкову вдалося майстерно поєднати в новому романі драматизм людських стосунків, заплутаний сюжет, щирий добрий гумор та злу іронію.

 

4

Гарріс Т. Ганнібал : роман / Томас Гарріс ; пер. з англ. А. Рогози. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2018. – 512 с.

Спецагента ФБР Кларіс Старлінг призначили на чергове завдання. Під час його виконання вона отримує лист від Ганнібала Лектора… Після втечі з ізолятора він знову скоює жахливі вбивства далеко за межами США. Але одна з його жертв — Мейсон Верджер — вирішує влаштувати полювання на самого Ганнібала. Мейсон жадає кривавої помсти, мріючи заживо згодувати Лектора свиням. Але жертва завжди лишається жертвою, навіть у мисливському екіпіруванні. Чи цього разу вбивця нарешті заплатить за скоєне?

5

Герберт Ф. Дюна : роман / Френк Герберт ; передм. Б. Герберта ; пер. з англ. А. Пітика, К. Грицайчука. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 656 с. : іл.

«Дюна» зробила Френка Герберта відомим на весь світ і, обігнавши в рейтингах навіть «Володаря перснів», виборола престижні літературні нагороди: премію Гюго і премію Неб’юла в категорії «Найкращий роман», премію SFinks як «Книга року», неодноразове визнання від журналу «Локус» у категорії «Найкращий роман усіх часів». Ця культова сага — про вічну боротьбу і жагу до перемоги, про ціну справедливості і вибір шляху.
Меланж, або прянощі, — найцінніша і найрідкісніша речовина у всесвіті, яка може все: від подовження життя до сприяння міжзоряним подорожам. І знайти її можна лише на одній планеті — непривітному пустельному Арракісі. Той, хто володарює на Арракісі, контролює прянощі. А хто контролює прянощі — керує всесвітом. Коли Імператор позбавляє клан Харконненів звання правлячого і віддає цей титул Атрідам, Харконнени вбивають герцога Лето Атріда. Його син Пол і наложниця Джессіка тікають у пустелю. Щоб помститися за батька і відвоювати планету в Харконненів, Пол має здобути довіру фрименів — корінних мешканців Арракіса — і повести крихітну армію проти незліченних сил супротивника.

6

Гордон Н. Лекарь. Ученик Авиценны / Ной Гордон ; пер. с англ. и предисл. В. Полякова ; худож. А. Печенежский. – Харьков : Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга», 2018. – 861 с.: ил. 

Впервые почувствовав леденящее дыхание смерти у постели больного, Роб понял, что его призвание — вырывать человеческие жизни из цепких лап! Но что мог дать одаренному юноше бродяга лекарь, к которому он пошел в ученики? Ветер странствий привел Роба к девушке, завладевшей его сердцем… Однако долг зовет его в далекий Исфаган, где сам персидский шах откроет для него двери медицинской академии. Его дар — сильнее смерти, его наставник — Авиценна, но сам он живет лишь надеждой на встречу с любимой…

7

Гранже Ж.-К. Лонтано : роман / Жан-Крістоф Гранже ; пер. з фр. П. Мигаля. – К.: Фокус Україна, 2018. – 720 с.

Після майже трирічної перерви Жан Крістоф Ґранже знову радує своїх прихильників першосортним трилером "Лонтано" з дуже складною і захопливою інтригою. Знайомтеся – сімейство Морван: батько очолює французьку поліцію, старший син наслідує батька, молодший – успішний фінансист, який не цурається наркобізнесу, дочка – актриса-невдаха, проте має успіх у якості ескорт-girl. Члени родини тісно прив'язані одне до одного, а ще тісніше їх об'єднує взаємна ненависть. Аж ось у Франції зчинилася низка дивних вбивств, як дві краплі води схожих на ті, що здійснив знаменитий серійний вбивця на прізвисько Людина-Ґвіздок у семидесяті роки у Конго. Але ж Морван-батько давно розкрив ті давні злочини. Хто ж у такому випадку орудує у Франції і чому удари приходяться на сім'ю поліцейського номер один?! Чи зуміють Морвани протистояти атакам невідомого супротивника, чи стануть жертвою своїх власних пристрастей.

8

Денисенко О. Тарас. Повернення : роман / О. Денисенко. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2018. – 224 с.

Це історія про найтяжчі часи життя Тараса Шевченка, генія українського народу, яка дає відповідь на запитання: ким насправді був найвеличніший поет України – кам’яним символом чи все ж таки людиною з плоті й крові, котра шукає дружби, розуміння, кохання? Відірваний від рідної землі, приречений на тяжку солдатську службу в Новопетрівській фортеці у колонізованих Російською імперією землях Казахстану на сім років поневірянь та мук. А потім – звільнення. Однак це звільнення стало лише частиною хитрої політичної схеми, у центрі якої опинився Шевченко.

Чи міг він знати, навіщо російський цар вертає йому вдавану свободу?

9

 Дикинсон М. Лучик надежды : роман / Миранда Дикинсон ; пер. с англ. О. Буйвола. – Харьков : Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга», 2018. – 400 с.

Популярная британская писательница, автор чудесных романтических историй Миранда Дикинсон с детства мечтала написать книгу, достойную оказаться на полках библиотеки в родном Кингсвинфорде. Первый ее роман попал в десятку бестселлеров Sunday Times и номинировался на престижную премию Ассоциации романистов как лучшая книга года! Ныне романы Дикинсон переведены на семь языков, они стали бестселлерами в нескольких странах мира и проданы тиражом более 500 тыс. экземпляров. 
Мэтти переживает не лучшие времена: недавно умер дедушка, изменил любимый мужчина… Чтобы как-то отвлечься и сменить обстановку, Мэтти посещает дом престарелых. Там она знакомится со все еще элегантной и интересной певицей по имени Рэни Сильвер. Она была кумиром дедушки Мэтти, Джо… Рэни мечтает вновь выступить на сцене клуба «Пальмовая роща». Молодой и симпатичный совладелец клуба Гил предлагает свою помощь. Вместе они отправляются в путешествие. И за каким-то из неожиданных поворотов непременно окажется настоящая любовь…

10

 Кокотюха А. А. Коханка з площі Ринок : роман / А. А. Кокотюха ; худож.-оформлювач О. А. Гугалова. – Харків : Фоліо, 2018. – 282 с.: іл. – (Ретророман).

Осінь 1914 року. Почалася Велика війна, Львів окупований російськими військами. Звичний ритм життя міняється назавжди. У місті — голод, холод, арешти. Люди шоковані, виживають. Клима Кошового заарештовано і він чекає вироку в тюремній камері. Все міняє вбивство Божени Микульської, коханки офіцера російського генерального штабу. Коханець — останній, хто навідав її квартиру на площі Ринок. І був не єдиним коханцем. Справа делікатна, розголос не потрібен. Тому Кошовому пропонують залагодити її в обмін на свободу. Рухаючись у пошуку вбивці крок за кроком, Клим та його друг Йозеф Шацький серйозно ризикують життям, відкривають для себе світ шпигунів та зрадників, дізнаються кілька військових таємниць, а головне — останній секрет загадкової красуні Магди Богданович...

11

  Кокотюха А. Темна вода. Роман / А. Кокотюха. – 2 -ге вид., переробл. і доповн. – К. : Нора-Друк, 2018. – 272 с. – (Серія Морок)

Воно живе на дні Тихого затону в зачарованій Десні. Воно — породження деснянських легенд, міфів або — чиєїсь хворобливої фантазії. Підводне чудовисько ніхто не бачив, але його бояться жителі довколишніх сіл. Бо воно виходить з води і вбиває рибалок. Але чудовисько залишає сліди.

Отже, воно не міфічне, має плоть і кров. Слід бере колишній опер Віталій Мельник, сищик із поганою репутацією, нестандартним мисленням та залізною хваткою. Куди ведуть ці сліди? Відповіді — в фіналі одного з найкращих українських готичних детективів: «Темна вода».

12

Косач Ю. Сеньйор Ніколо. Історичні повісті та оповідання / Ю. Косач. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 512 с.

Сюжети опублікованих у цій книжці історичних повістей та оповідань Юрія Косача — одного з найзначніших письменників ХХ століття — розкинені в часі на 2500 років: від невдалого походу перського імператора Дарія І проти скіфів у VI ст. до н.е., крізь бурхливу добу давньоруських та козацьких воєн, через витончені епохи бароко та класицизму ХVII–XVIII століть і романтичне відродження ХІХ століття — аж до українських визвольних змагань 1917–1920 рр. Віртуозний майстер історичної белетристики, Косач зачаровує читача то незвичними ракурсами погляду на вузлові моменти української історії, то яскравими зображеннями маловідомих, а то й зовсім невідомих подій з нашого минулого.
13

 Лис В. Місяць, обмитий дощем : збірка / В. Лис. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2018. – 352 с. 

Ця збірка різнобарвних, але водночас таких споріднених есе і новел про життя — немов букет зібраного восени листя. Серйозні, а інколи й іронічні роздуми про сенс щоденного буття й плин часу, про історичну долю України й таємниці людського серця… Як відпустити минуле та не боятися нових зустрічей? Де черпати наснагу на кожен день? Як розпізнати поворотні моменти й навчитися не шукати підтексту у випадковостях? Треба просто радіти життю й дихати на повні груди! Натхненні історії з добрим гумором, прості, але такі важливі для кожного цінності, звичні й рідні для нас слова… 

 

14

Лис В. Стара холера : роман / В. Лис. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2018. – 272 с.

Єва була найвродливішою дівчиною в селі, але чоловік, якого вона покохала на все життя, одружився з її сестрою Павлиною. Єва поламала їхній щасливий шлюб… А на старість лишилася самотньою. Як і Адам, що все життя до нестями любив чужу дружину. Друзі Адама, колишні хулігани та відчайдухи, «дідусі-розбійники», вирішують одружити цих двох. Та як звести упертих самітників? Тим часом у великому місті Ліза, онука Павлини, будує своє життя разом із коханим Степаном. Однак, здається, вона втрапила у велику халепу… І тепер спалахне боротьба двох молодих за своє щастя, і несподівано в цю боротьбу втрутяться не такі вже й прості діди з поліського села… 

 

15

 Митчелл К. Свидетельница : роман / Кэролайн Митчелл ; пер. с англ. Н. Мочаловой. – Харьков : Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга», 2018. – 320 с.

Десять лет назад Ребекка чудом спаслась от маньяка и тирана Соломона, который угрозами удерживал девушку возле себя. Потом мужчину осудили за убийство. По программе защиты свидетелей Ребекка переехала в Уэльс, где вышла замуж и стала матерью. Казалось бы, кошмары и страхи навсегда остались в прошлом. Но спустя годы Соломон освобождается из тюрьмы и находит Ребекку. Он ставит девушке жуткий ультиматум: Бекки должна выбирать для Соломона жертв или он убьет ее близких. Чтобы спасти свою семью, девушка принимает это условие. Хватит ли у Ребекки сил вновь вырваться из-под власти убийцы или она так и останется молчаливой свидетельницей его преступлений?

16

Сибер К. 24 часа / Клэр Сибер ; пер. с англ. В. Ковалива. – Харьков : Книжный Клуб «Клуб семейного досуга», 2018. – 320 с.

Когда подруга Лори по имени Эмили трагически гибнет в огне пожара, женщина понимает, что это не случайность. Тот, кто преследует ее, просто ошибся, и на месте Эмили должна была быть сама Лори. Лори считают мертвой, ведь на шее Эмили был ее медальон. Лори понимает, что теперь опасность угрожает не только ей, но и ее близким. Например, дочери Полли, которая сейчас находится за сотни миль от нее. Женщина за 24 часа должна успеть спасти дочь и себя саму от смерти, а также понять, кто убил Эмили.

17 Талан С. Надеюсь и люблю : роман / Светлана Талан. – Харьков : Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга», 2018. – 288 с.

Катя знала Сергея с детства. Их свадьба была чем-то само собой разумеющимся. А как иначе? Ведь с ним так спокойно, надежно… Но когда Катя встречает Макса, в ее душе зарождаются сомнения: о такой ли жизни она мечтала? Женщина решается на отчаянный поступок: уходит из дома, хлопнув дверью, а затем бросает и дочь. Но жизнь вносит свои коррективы. Макс оказывается не тем, за кого себя выдавал. Теперь в большом городе Катя пускается в погоню за фальшивыми мечтами. Как далеко зайдет она, прежде чем поймет, что настоящее счастье не купишь за деньги?

18 Френсіс М. Дівчина мого сина : роман / Мішель Френсіс ; перекл. з англ. Г. Литвиненко. – Харків : Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 384 с.

Лаура Кавендіш мала все, що потрібно для щастя. Успішна кар’єра на телебаченні, розкішний будинок у престижному районі Лондона, вілла на Лазурному березі і син Даніель — її надія, її гордість, сенс її життя… Зваблива, розумна, амбітна Черрі — нова подружка сина — ідеально пасувала до цієї досконалої картини. На думку багатьох, але не Лаури… Чому всі просять її відпустити сина і не втручатися в його життя? Чому більше ніхто не бачить за гарним личком хижу мисливицю за грішми? Чому лише Лаура знає: ця дівчина прийшла, щоб забрати в неї все? Що поряд із її сином є місце лише для однієї з них… Тієї, хто вціліє.

19 Эпоха единорогов : сборник / сост. В. Аренев : пер. Н. Осояну, С. Легезы, Л. Бриловой, В. Аренева, Е. Шевченко, И. Шевченко. – Харьков : Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга», 2018. – 512 с.

Когда попрана справедливость и нет надежды на судью неподкупного, наступает время злых чудес. Чудовищные смерти происходят в уютном городке, в холмах пропадают невинные дети, несут с собою пламя и смерть всадники с крестами на плащах… Древние называли такие времена эпохой единорогов — тех, кто способен распознать яд в вине, узреть невинность под наветами. Тех, кто защитит, станет на пути у боли, смерти, отчаяния. В степях Речи Посполитой и в древнем Китае, во время безнадежного сражения в далеком космосе и на волнах немыслимых магических морей — и, конечно же, на Земле, здесь и сейчас, когда они нужнее всего. Единороги, адмиралы космического флота, деревенские знахарки, биотехнологии и даже великие боги древности — каждому потребуется стойкость, терпение и толика настоящего чуда… Семнадцать рассказов и повестей от писателей из Аргентины, Ирландии, Польши, России, США, Украины, в том числе лауреатов премий имени Януша Зайделя и «Еврокона». Самые новые и актуальные тексты, а также несколько жемчужин забытой классики — в очередной, четвертой международной антологии.

Нові надходження - читальний зал

Енциклопедії та довідники наукова література

Учбова література

Читальный зал ЦБ им. В.Г. Короленко предлагает научно-популярные, производственно-практические, справочные издания, пополнившие фонды отдела в 2015 году. Если вы любите проводить время в лесу в поисках грибов, отдыхать с удочкой на берегу реки, увлекаетесь выращиванием комнатных растений, садоводством, виноградарством, птицеводством, то следующие книги для вас.


1

Ганичкина О. А. Золотые шесть соток / О. А. Ганичкина, А. В. Ганичкин. – М. : Эксмо, 2013. – 512 с.

Новая книга Октябрины и Александра Ганичкиных – ведущих специалистов в области сельского хозяйства – посвящена тому, как регулярно получать богатый урожай даже с небольшого участка. Секрет успеха – в правильно организованных посадках и оптимальном наборе культур. Читатель познакомится не только со всеми тонкостями агротехники овощных, плодовых и зеленых культур, но и с рекомендуемыми схемами посадок, которые позволят минимизировать затраты времени, денег и, конечно, сил. В книге подробно описан весь комплекс работ на приусадебном участке, методы обогащения и улучшения почв. Большое внимание уделено вопросам защиты посадок от вредителей и болезней, подробно описаны самые эффективные современные удобрения.

2

Давыдов В. Д. Огород круглый год / В. Д. Давыдов. – Донецк : [б. и.], 2006. – 300 с. : ил. – (Библиотечка газеты «Хозяин») 

Книга содержит большой информационный материал. Ведь работы с овощными культурами проводятся в течение всего года. Уже в начале января начинается пора выращивания рассады ранней капусты, и рассадный период длится до середины апреля. Лето – время интенсивного ухода за огородом и радостная пора уборки урожая. Осенью собирают и закладывают на зимнее хранение корнеплоды. В это же время вносят органические удобрения и проводят перекопку или перепашку почвы – основную ее обработку. И даже в мертвый сезон ноября-декабря неутомимые огородники не расстаются со своими зелеными друзьями: выгоняют из луковиц, корнеплодов, корневищ витаминную зелень.

3

Курдюмов Н. И. Умная  Теплица / Н. И. Курдюмов. К. Г. Малышевский.  – Ростов н/Д : Владис ; М. : РИПОЛ Классик, 2012. – 192 с. : ил.

Эта книга о том, как сделать урожайную и беспроблемную тепличку. Умная теплица очень проста. Без всякой электроники она самостоятельно выращивает овощи, в любую погоду создавая им оптимальные условия, а хозяева в это время могут заниматься своими делами.

4

Курдюмов Н. И. Умный сад в подробностях / Н. И. Курдюмов. – 2-е изд., перераб. и доп. – Ростов н/Д : Владис ; М. : РИПОЛ Классик, 2012. – 288 с. : ил. 

Н. И. Курдюмов – практикующий садовый мастер, ученый-агроном.  Эта книга, о том, как устроить удобный, урожайный и красивый сад, в котором отдых и удовольствие – главные занятия, а рутинный труд и борьба – незначительная добавка. Материал для книги – опыт самого автора, продуктивные методы зарубежных садоводов и забытые наработки старых мастеров садоводства.

5

Виноградарство от А до Я: секреты богатого урожая. Сорта. Выращивание. Уход. Разведение. Переработка / сост. Ю. Д. Бойчук. – Харьков : Клуб семейного досуга ; Белгород : Клуб семейного досуга, 2012. – 352 с. : ил.

В этой книге подробно описан процесс выращивания самых популярных сортов винограда: посадка, прививка, размножение, уход за молодыми, плодоносящими кустами и омолаживание старых, защита от вредителей и болезней. Кроме того, вам откроются секреты изготовления вина в домашних условиях. А календарь виноградаря и ключ-подсказка для определения распространенных заболеваний винограда по внешнему виду растения послужит вам отличным подспорьем.

7

Бауэр У. Мой цветущий сад. Простые методы создания клумб, не требующих особого ухода / У. Бауэр. – Харьков : Клуб семейного досуга ; Белгород : Клуб семейного досуга, 2014. – 160 с. : ил.

Создать цветник, который будет радовать вас, но при этом не потребует постоянного ухода, – реально! Справочник расскажет, как выбрать растения, идеально подходящие для ваших условий, сочетать их по цвету, высоте, времени цветения. Приведенные наглядные схемы помогут разбить прекрасные клумбы. В книге содержится более 300 иллюстраций, которые облегчат вам выбор растений. Узнайте, как выращивать самые красивые клубневые и луковичные цветы, вьющиеся растения, неприхотливые травянистые многолетники, однолетники и др.

9

Шиканян Т. Д. Современный дизайн дачного участка / Т. Д. Шиканян. – М. : Эксмо, 2012. – 208 с. : ил. – (Энциклопедии  цветовода и дачника).

В этой книге, написанной профессиональным ландшафтным дизайнером Т. Шиканян, представлены многочисленные варианты оригинальных садовых сооружений, которые каждый может создать самостоятельно, проекты двенадцати наиболее востребованных видов малых архитектурных форм – беседок, скамеек, барбекю, детских площадок и других. Читатель сможет не только найти подходящее решение для своего сада, но и получит полное представление о технологии его создания, необходимых материалах, а также о том, как вписать каждый элемент в концепцию конкретного сада.

10

Хессайон Д. Г. Все о комнатных растениях /  Д. Г. Хессайон ; перевод с англ. О. И. Романова. – М. : Кладезь-Бук, 2003. – 256 с. : ил.

 В книге приведены описания более 200 видов растений, вошедших в комнатную культуру за последнее десятилетие. Отдельные статьи посвящены культуре бонсай, бромелиевых, пряно-ароматических растений, орхидей. Подробно рассказывается о способах использования растений в дизайне интерьера. Даются рекомендации по созданию комнатного садика и заселению растениями водоема. Приводятся советы по уходу за растениями и защите их от вредителей и болезней.

11

Михайлова Т. А. Домашняя птица в личном хозяйстве / Т. А. Михайлова. – М. : Єксмо, 2011. – 192 с. : ил. – (Урожайкины. Энциклопедии.) 

Данная книга содержит самую актуальную информацию по разведению и содержанию домашней птицы в частном хозяйстве. Автор не только делится опытом в отношении разведения различных видов домашней птицы, но также характеризует птиц по типам кормления, показателям плодовитости и скороспелости. Рекомендации в отношении конкретных пород, практические советы по организации птичника и заготовке корма помогут вам повысить доходность своего хозяйства.

12

Энциклопедия домашнего птицеводства от А до Я. Куры, утки, гуси, индейки, перепела / сост. П. П. Крылов. – Харьков : Клуб семейного досуга ; Белгород : Клуб семейного досуга, 2013. – 320 с. : ил.

Эта книга подскажет, как грамотно организовать эффективное птичье подворье. Доступно о мясных и яичных породах кур, уток, гусей, индеек, перепелов, цесарок, фазанов и даже страусов, подробно об особенностях кормления и выращивания молодняка, о профилактике и лечении заболеваний, практично о переработке и заготовке продукции – полное руководство по содержанию и разведению домашней птицы.

13

Горбов А. Виноградарство / А. Горбов. – Донецк : Донеччина, 2010. – 192 с. : ил.

Эта книга – обобщение опыта известных виноградарей и всех эффективных методов выращивания винограда. В ней даны рекомендации по планированию и закладке участка, совместимости винограда с различными растениями, выращиванию посадочного материала, посадке, формированию, обрезке, замене сортового состава прививками, корневым и внекорневым подкормкам и многое другое. Применение изложенного материала на практике поможет читателю получить высокие урожаи.

14

10000 советов рыболову / авт.- сост. Н. В. Белов. – М. : АСТ ; Минск : Харвест, 2007. – 832 с. 

Хорошо отдыхать с удочкой на берегу реки или озера. Но и для такого, казалось бы, незамысловатого отдыха необходимо многое знать: как ловить рыбу, на какую приманку, каким способом, какими снастями? В книге рассказывается о различных рыбах, о снаряжении рыболова и правилах его поведения на водоеме, о том, что и как влияет на рыбацкую удачу. Эта книга даст множество действительно ценнейших советов как начинающему любителю, так и бывалому рыболову.

15

 Справочник грибника / сост. В. В. Онищенко. – Харьков : Фолио, 2005. – 351 с. : ил. – (Мир увлечений)

Книга поможет вам сориентироваться в мире грибов. Здесь приводятся не только общие сведения об их строении и биологии, но и характеристики наиболее распространенных съедобных и ядовитых видов. Вы также узнаете, как избежать отравления грибами, получите рекомендации относительно искусственного выращивания съедобных грибов. Ну а рецепты, включенные в книгу, позволят не только насладиться ни с чем несравнимым вкусом грибных блюд, но и вспомнить чудесные часы, проведенные в лесу в поисках столь желанных грибов.

Енциклопедії та довідники, наукова література

1

Бондаренко В. В. Сто великих наград мира / В. В. Бондаренко, Е. С. Честнова. – М. : Вече, 2014. – 416 с. – (100 великих).

 Почему князь Долгоруков трижды был награжден высшим орденом Дании? Сколько автомобилей мог купить лауреат Сталинской премии и сколько — Ленинской? И почему Штирлиц в кино носит неправильные награды? Все, что вы хотели узнать о самых знаменитых орденах, медалях и премиях мира, — в новой книге Вячеслава Бондаренко и Екатерины Честновой «100 великих наград мира».

2

Брокгауз Ф. В. Энциклопедический иллюстрированный словарь : Современная версия / Ф. В. Брокгауз, И. А. Ефрон. – Харьков : Аргумент принт, 2012. – 576 с.

Со времени первого его выпуска прошло более 100 лет, он несколько раз дополнялся и совершенствовался. Обширные сведения по истории цивилизации и культуры, уникальные факты и статистические данные, многочисленные биографические подробности сделали это издание незаменимым для каждого образованного человека. Цель нового издания –  сохранить дух и содержание оригинального словаря и подчеркнуть их корректными с исторической точки зрения изобразительными решениями. Богатый иллюстративный материал не только служит превосходным украшением этого блестящего энциклопедического справочника, но и самым достоверным образом воспроизводит описываемые в нем реалии.

3

Вагнер Б. Б. Энциклопедия заповедных мест мира : уникальный путеводитель по самым знаменитым национальным паркам ии заповедникам / Б. Б. Вагнер. – М. : Вече, 2006. –  480 с.

В «Энциклопедии» рассказано о более чем 450 заповедниках и национальных парках мира и их обитателях, охраняемых природных территориях 135 стран - Азербайджана, Армении, Белоруссии, Грузии, Казахстана, Украины и др. Краткие характеристики заповедников и национальных парков перемежаются описаниями наиболее интересных уголков природы и очерками о животных, там обитающих.

4

Волков А. В. Сто великих тайн археологии / А. В. Волков. – М. : Вече, 2011. – 416 с. – (100 великих).

Книга рассказывает о самых известных тайнах и загадках археологии, волнующих современных ученых XXI века. Тайны Трои, загадки Фестского диска, гибель Атлантиды, тайна гибели неандертальцев, загадочное прошлое Сахары, тайны Тутанхамона, Аркаим, ледяные курганы скифов, забытый город Тмутаракань… Читателей ждут путешествия в доисторический мир, Древний Египет и Китай, книга познакомит с цивилизациями Древней Америки и археологическими тайнами России.

5

Все о музеях мира : иллюстрированный справочник художественных музеев / сост. и общ. ред. И. Г. Мосин. – СПб. : СЗКЭО, 2011. – 128 с. : ил.

Книга посвящена одному из самых замечательных достижений человеческой цивилизации –  художественным музеям. В ней представлены описания коллекций 132 крупнейших мировых собраний живописи, скульптуры, графики и декоративно-прикладного искусства. Очерки, посвященные содержанию и истории коллекций, написаны живым, доступным языком и дают представление о профиле музея, о том, какое место он занимает в мировой художественной культуре. Издание богато иллюстрировано: оно содержит не только репродукции произведений искусства, хранящихся в музее, но также фотографии, дающие представление о его архитектуре, внешнем облике и внутреннем убранстве. Алфавитный принцип, положенный в основу книги, делает работу с ней максимально удобной. В содержании, приведенном в конце, весь материал систематизирован по странам, что также упрощает знакомство с ним.

6

Грета Ю. Знаменитые люди планеты / Ю. Грета. – Харьков : Аргумент Принт, 2013. – 352 с. – (Изменившие мир).

Эта книга о самых знаменитых людях планеты, чьи имена навсегда вошли в историю. Они изменили мир и представление людей о различных вещах и стереотипах. Именно великие люди создавали историю, решали судьбы народов и навсегда остались в памяти человечества. Для широкого круга читателей.

7

Двести мифов народов мира / сост. Ю. С. Пернатьев ; гл. ред. С. С. Скляр. – Харьков ; Белгород : Клуб семейного досуга, 2014. – 416 с.

Мифы – это сокровища мировой культуры, это отражение представлений древних людей о происхождении мира, явлениях природы, сказания о деяниях богов и героев. В этом издании собрано 200 наиболее известных: легенды античности, мифология древних славян и кельтов, предания австралийских аборигенов, ацтеков и майя, германо-скандинавский эпос и мифология Шумера и Аккада… Знакомство с ними поможет глубже понять историю многих народов.

8

Душенко К. В. Мысли, афоризмы и шутки выдающихся женщин : [энциклопедия женской мудрости и женского остроумия] / К. В. Душенко, Г. П. Манчха. – 7-е изд., исправл. – М. : Эксмо, 2009. – 640 с.

В книге собраны мысли и афоризмы выдающихся женщин всех времен – от Аспазии и Клеопатры до Маргарет Тэтчер и Мадонны. Здесь же читатель найдет наиболее любопытные высказывания и о самих этих женщинах. Это настоящая энциклопедия женской мудрости и женского остроумия. Книга иллюстрирована портретами женщин-писательниц, актрис, политиков и ученых. «Женщина умнее мужчины, и свой ум она расходует прежде всего на то, чтобы мужчина этого не заметил», – Мэри Маккарти.

9

Еремин В. Н. Сто великих литературных героев / В. Н. Еремин. – М. : Вече, 2009. – 432 с. – (100 великих).

Славный Гильгамеш и волшебница Медея, благородный Айвенго и двуликий Дориан Грей, легкомысленная Манон Леско и честолюбивый Жюльен Сорель, герой-защитник Тарас Бульба и «неопределенный» Чичиков, мудрый Сантьяго и славный солдат Василий Теркин… Литературные герои являются в наш мир, чтобы навечно поселиться в нем, творить и активно влиять на наши умы. Автор книги В.Н. Ерёмин рассуждает об основных идеях, которые принес в наш мир тот или иной литературный герой, как развивался его образ в общественном сознании и что он представляет собой в наши дни. Автор имеет свой, оригинальный взгляд на обсуждаемую тему, часто противоположный мнению, принятому в традиционном литературоведении.

10

Еремин В. Н. Сто великих  поэтов / В. Н. Еремин. – М. : Вече, 2008. – 480 с. – (100 великих).

Читатель познакомится с судьбами Гомера и Вергилия, Ли Цин-чжао и Данте, Омара Хайяма и Камоэнса, Лафонтена и Басё, Державина и Шиллера, Пушкина и Мицкевича, Цветаевой и Лорки и многих других гениальных поэтов, чье творчество обогащает наш мир и делает прекраснее нашу жизнь. Биографии стихотворцев помогают узнать об основных поэтических школах, теориях и принципах существования поэзии в разные времена и у разных народов.

11

Ионина Н. А. Сто великих картин / Н. А. Ионина. – М. : Вече, 2007. – 512 с. – (100 великих).

«100 великих картин» –  составленная из очерков о самых выдающихся картинах в истории человечества. Читатели смогут не только узнать много нового и интересного об истории создания этих картин, но и совершат своеобразное путешествие по мастерским самых великих художников мира - от Боттичелли, Леонардо да Винчи и Андрея Рублева, до Ильи Репина, Клода Моне и Сальвадора Дали.

12

Ионина Н. А. Сто великих монастырей / Н. А. Ионина. – М. : Вече, 2006. – 480 с. – (100 великих).

Книга рассказывает о христианских монастырях, ставших поистине национальными (а нередко и общемировыми) святынями как на католическом Западе, так и на православном Востоке, а также в странах, где существуют так называемые древние христианские Церкви. Книга повествует и о монастырях буддийских, ведь в традиции этой мировой религии также издревле распространены обычаи создавать центры отшельнического совместного жития, молитвенной практики и хозяйствования, которые по праву именуют монастырями.

13

История человечества. Личности, события, даты / сост. О. В. Завязкин. – Донецк : БАО, 2013. – 192 с. : ил.

Всемирная история — цепь событий, связывающих прошлое с будущим. Чтобы понять, как влияют на настоящее события давних эпох, трудятся ученые, создавая объемные исторические труды. Задача этой книги — представить читателю полную картину всемирной истории, познакомить с выдающимися личностями, отметить ключевые события и даты, повлиявшие на судьбы человечества. Иллюстративный материал сделает чтение особенно интересным и познавательным.

14

Краснящих А. История в лицах и событиях. Знаменитые псевдонимы / А. Краснящих, К. Беляев. – Харьков : Фолио, 2008. – 479 с.

В книге собрана коллекция псевдонимов людей, снискавших известность во всех отраслях человеческой деятельности, по той или иной причине взявших себе вымышленное имя. Это знаменитые писатели XIX и XX столетий,  великие актеры, композиторы, музыканты, ученые... Поразительно, сколько известных имен, фамилий и отчеств являются псевдонимами. И неважно, по чьей воле дед великого Менделеева заменил свою фамилию Соколов на понравившийся псевдоним. Судьбе, как известно, виднее, кого и когда заставить принять вымышленное имя. Книга обстоятельна, беллетристична, в ней приведены интересные биографические данные, рассказываются истории `приобретения` псевдонимов.

15

Кулаков А. А. Загадки истории / А. А. Кулакова. – Харьков : Аргумент Принт, 2013. – 352 с. – (Изменившие мир).

Существовала ли Атлантида? Кто построил Стоунхендж? Где находится таинственная Шамбала?.. В этой книге вы найдете ответы на эти и другие интригующие загадки истории. В ней изложены самые авторитетные версии загадочных событий и явлений, которые непременно вас заинтересуют.

16

Ломов В. М. Сто великих зарубежных писателей / В. М. Ломов. – М. : Вече, 2006. – 480 с. – (100 великих).

Гомер открыл Европе и всему человечеству Литературу; талантливый художник слова Данте Алигьери создал настоящие шедевры художественной литературы; а из-под пера одного из самых великих писателей мира Сервантеса вышел самый главный положительный герой – Дон Кихот… Сто великих имен, сто непростых судеб. Их творчество определило пути развития национальной и мировой литературы, а произведения вошли в ее золотой фонд. Автор новой книги из серии «100 великих» В. М. Ломов повествует о жизни и судьбе великих зарубежных писателей и их ближайшего окружения в контексте исторических событий.

17

Ломов В. М. Сто великих  меценатов и филантропов / В. М. Ломов. – М. : Вече, 2013. – 416 с. – (100 великих).

Любовь к людям, доброжелательное отношение к человеку вообще, жертвование своим временем, деньгами, репутацией ради благотворительности. Помощь нуждающимся, человеколюбие. Широкая поддержка и покровительство наукам, искусству и образованию. Таковы основные черты филантропии и меценатства. Очередная книга серии рассказывает о самых знаменитых меценатах и филантропах – от древности и до наших дней. Среди них были – Птолемеи, Меценат, Акбар Великий, Рудольф II, Людовик XIV, Ф. П. Гааз, И. В. Цветаев, Бахрушины, П. М. Третьяков, Людвиг II Баварский, С. Т. Морозов, мать Мария, мать Тереза и многие другие.

18

Ломов В. М. Сто великих  романов / В. М. Ломов. – М. : Вече, 2010. – 432 с. – (100 великих).

«Гаргантюа и Пантагрюэль», «Ярмарка тщеславия», «Мадам Бовари», «Война и мир», «Братья Карамазовы», «Обломов», «Похождения бравого солдата Швейка…», «Так говорил Заратустра», «Процесс», «Тихий Дон», «Великий Гэтсби», «Улисс», «Сто лет одиночества» – эти романы навсегда вошли в историю литературы. Каждый из них отражает свою эпоху, свою национальную культуру и одновременно обращен к будущим поколениям всего мира. Новая книга серии рассказывает о ста самых известных романах, оказавших влияние на мировую культуру нескольких столетий.

19

Мусский С. А. Сто великих зарубежных фильмов  / С. А. Мусский. – М. : Вече, 2006. – 480 с. – (100 великих).

     Кино, это «чудо XX века», оказало огромное и несомненное влияние на культурную жизнь многих стран и народов мира. Самые выдающиеся художественно-игровые фильмы, о которых рассказывает эта книга, представляют все многообразие зарубежного киноискусства. Достаточно вспомнить хотя бы ленты «Унесенные ветром», «Фанфан-тюльпан», «Римские каникулы», «Хиросима, любовь моя», «Крестный отец», «Звездные войны», «Однажды в Америке», «Титаник»… Ныне такие фильмы по праву именуются культовыми.

20

Мусский С. А. Сто великих людей / С. А. Мусский. – М. : Вече, 2011. – 480 с. – (100 великих).

В книге представлены самые яркие личности из основных сфер жизнедеятельности человека. Их достижения приведены в начале каждой статьи. Принимая решение по той или иной персоне, автор исходил и из результатов опросов, проводившихся в разных странах. Предпочтение отдавалось людям, добившимся успехов не в одной, а в нескольких областях. Таковы Пифагор, Архимед, Аристотель, да Винчи, Декарт, Менделеев, Вернадский, Швейцер и др.

21

Новая книга знаний в вопросах и ответах : для детей старшего школьного возраста / авт. текста Ф. Брукс, С. Рид, Д. Тэсси ; пер. с англ. М. Беньковской  [и др.]. – М. : Махаон, 2013. – 160 с. : ил.

В этой великолепно иллюстрированной книге можно найти ответы на самые разнообразные вопросы. Ребята узнают много интересных и важных сведений о недрах Земли и необычных явлениях природы, о великих географических открытиях, знаменитых искателях приключений и отважных мореплавателях, об образе жизни млекопитающих и рекордсменах в мире животных, о старинных и современных видах транспорта.

22

Попельницька О. О. Сто великих міфів і легенд України / О. О. Попельницька, М. В. Оксенич. – К. : Арій, 2009. – 400 с. : іл. – (100 великих).

Ця книга є спробою реконструкції в популярній формі українських міфів на основі згадок у літописах та інших творах давнього і середньовічного письменства, фольклорі, топоніміці й т. ін. Прагнучи хоча б побіжно охопити усі аспекти української міфології, починаючи з найдавніших часів до сьогодення  автори вважали за потрібне ознайомити читача переважно з міфами і легендами, невідомими широкому загалу, і свідомо уникати дублювання вже достатньо добре висвітлених тем (космогонічні та есхатологічні міфи, слов'янський пантеон тощо). При цьому вони намагались якомога повніше представити різні регіони країни та різні історичні епохи.

23

Рыжов К. В. Сто великих пророков и вероучителей / К. В. Рыжов, Е. В. Рыжова. – М. : Вече, 2008. – 432 с. – (100 великих).

Иисус Христос, Мухаммед, Моисей, Будда, Заратустра... Величайшие светочи духовной культуры, основатели религиозных вероучений, вдохновенные пророки, богословы, поведавшие земному миру о тайнах мира Божественного, - не зная об их жизни и деяниях, невозможно понять историю человечества. В этой книге вы прочитаете и о "великих посвященных" полулегендарной древности, и о тех мыслителях, которые жили недавно, но уже запечатлели свое имя в летописи человеческого духа.

24

Самин Д. К. Сто великих памятников / Д. К. Самин. – М. : Вече, 2009. – 432 с. – (100 великих)

Ничто лучше не может характеризовать различные эпохи мировой истории, кроме памятников, которые созданы руками гениальных скульпторов и архитекторов. И не важно, знаем мы их имена или нет. Книга «100 великих памятников» рассказывает о самых выдающихся творениях рук человеческих: от Сфинкса и Венеры Милосской до Триумфальной арки в Париже.

25

Сверхъестественные способности человека / сост. В. Конев ; гл. ред. С. С. Скляр. – Харьков ; Белгород  : Клуб семейного досуга, 2014. – 397 с. – (Мифы. Тайны. Загадки).

В этой книге вы познакомитесь с проверенными временем и специалистами методиками, которые позволят быстро и эффективно овладеть навыками притягивания предметов, перемещения их в пространстве, чтения мыслей на расстоянии; развить интуицию, научиться подпитываться положительной энергией, распознавать энергетических вампиров и защищаться от них; приобщиться к практическим опытам по телепортации; освоить основы ясновидения и гипноза. Описанные интереснейшие явления и упражнения, которые  предложены в книге помогут вам воплотить свои мечты, обрести счастье и гармонию.

26

Смолина К. А. Сто великих театров мира / К. А. Смолина. – М. : Вече, 2010. – 432 с. – (100 великих).

В этой книге через призму истории выдающихся театров показана история мирового театра. В ней представлены такие известные театры, как «Гранд-опера», «Ковент-гарден», Большой театр, «Ла Скала», МХАТ и многие другие, составляющие гордость зарубежных стран.

27

Сто великих авантюристов / автор-сост. И. А. Муромов. – М. : Вече, 2010. – 432 с. – (100 великих).

Авантюристы… Они любят рисковать и умеют подчинять себе окружающих. Появлюятся под чужими именами и часто отождествляют себя с тем, за кого выдают. Они выходят в море, чтобы испытывать судьбу. Строят финансовые пирамиды и плетут политические интриги. Подделывают произведения искусства и создают новые религии…  Но так или иначе, все они пытались влиять на ход мировой истории. Самые известные – граф Калиостро, Емельян Пугачев, маркиз де Сад, Ванька Каин, Наполеон Бонапарт, Григорий Распутин, Сонька Золотая Ручка, Мата Хари и др.

28

Сто великих загадок живой природы / автор-сост. Н. Н. Непомнящий. – М. : Вече, 2013. – 480 с. – (100 великих).

Эта книга расскажет вам об интересных, загадочных, необычных фактах и явлениях живой природы. В главе «Палеонтологический детектив» вы познакомитесь с царством термитов, в котором есть, кроме царя и царицы, солдаты, рабочие и даже полицейские; найдете ответ на вопрос: «Обитали ли динозавры в Антарктиде?». Открыв главу «Кунсткамера животного мира», вы узнаете о том, что кроты вовсе не слепые и к тому же отличаются необычайной драчливостью, а осьминоги являются наиболее интеллектуальными животными среди всех беспозвоночных. Глава «Причуды поведения» расскажет об особенностях зрения и обоняния животных, о вампирах животного мира и о рыбах-генераторах электрического тока. А еще это популярном издание удивит вас легендами и мифами мира животных.

29

Сто великих мастеров прозы / Т. В. Грудкина, Н. П. Губарева, В. П. Мещеряков, М. Н. Сербул. – М. : Вече, 2006. – 480 с. – (100 великих).

Основной массив имен знаменитых писателей дали XIX и XX столетия. Почти все они считали своим священным долгом обличать несправедливость социального строя и вступаться за обездоленных. Гоголь, Тургенев, Писемский, Лесков, Достоевский, Лев Толстой, Диккенс, Золя создали целую библиотеку о страданиях и горестях народных. Именно в художественной литературе в конце XIX века возникли и первые сомнения в том, что человека и общество можно исправить и осчастливить с помощью всемогущей науки. А еще литература создавала то, что лежит за пределами возможностей науки - она знакомила читателей с прекрасным и возвышенным, учила чувствовать и ценить возможности родной речи. XX столетие также дало немало шедевров, прославляющих любовь и благородство, верность и мужество, взывающих к добру и справедливости. Представленные в этой книге краткие жизнеописания ста великих прозаиков и характеристики их творчества говорят сами за себя, воспроизводя историю человеческих мыслей и чувств, которые и сегодня сохраняют свою оригинальность и значимость.

30

Сто великих святынь православия / авт.-сост. Е. В. Ванькин. – М. : Вече, 2010. – 432 с. – (100 великих).

Православные святыни мира — храм Рождества Христова в Вифлееме, храм Воскресения Христова в Иерусалиме, церковь Рождества Богородицы в Иерусалиме, монастырь Святой Екатерины в Египте, Святой Афон, Святая София Киевская, Свято-Троицкая Сергиева лавра, храм Христа Спасителя, Свято-Введенская Оптина пустынь. Очередная книга серии посвящена 100 великим святыням — образам, храмам и обителям, особо почитаемым православными во всем мире.

32

Сто великих тайн космонавтики / автор-сост. С. Н. Славин. – М. : Вече, 2012. – 432 с. – (100 великих).

Вы ошибаетесь, если полагаете, что мечта о покорении космоса и о межпланетных путешествиях зародилась в XIX–XX веках. Уже жрецы Древнего Вавилона и китайские астрономы около 5000 лет тому назад имели первичные представления о космосе и небесных телах. Фалес из Милета, которого часто называют отцом греческой астрономии, основал школу, где, вероятно, впервые заговорили о том, что планета наша вовсе не плоская. А другой греческий ученый, Аристарх, в 280 году до н. э. даже попытался измерить относительное удаление Солнца и Луны от Земли…

31

Сто великих рекордов животных / автор-сост. А. С. Бернацкий. – М. : Вече, 2012. – 432 с. – (100 великих).

Животный мир Земли многолик и многообразен. Мохнатые, пернатые, с панцирем и без него, крылатые, двуногие, четвероногие, летающие, плавающие и ползающие существа... В книге рассказывается о самых удивительных рекордах животного мира. Читатель узнает о самых высокорослых и самых маленьких животных, о рекордсменах в покорении высот и по прыжкам в длину и высоту, о самых холодоустойчивых и самых ядовитых организмах, а также о самых оригинальных способах размножения простейших, моллюсков, насекомых, рептилий, птиц и многом другом.

33

 Сто загадок древнего мира / гл. ред. С. С. Скляр. – Харьков ; Белгород : Клуб семейного досуга, 2014. – 416 с. – (Великие и Легендарные).

Древний мир – эпоха, скрытая во мраке тысячелетий. Она таит массу поразительных тайн и невероятных фактов, которым до сих пор не могут дать однозначного толкования. Предлагаем вашему вниманию 100 самых удивительных загадок Древнего мира! Существовала ли Атлантида? Как были построены величественные египетские пирамиды? Какие тайны скрывает Чичен-Ица, мистический город майя? Был ли всемирный потоп и спасительный ковчег? Клад царя Приама, свитки Мертвого моря, каменные статуи о. Пасхи, хрустальный череп судьбы...История не устает загадывать нам загадки. И, быть может, именно вы найдете на них ответ...

34

Титамирова В. Чудеса света / В. Титамирова. – Харьков : Аргумент Принт, 2013. – 352 с. – (Изменившие мир).

Совершите увлекательное путешествие по самым удивительным уголкам планеты! Книга познакомит вас с древними, средневековыми, современными, а также малоизвестными чудесами, созданными природой и человеком. Откройте для себя мир во всем его великолепии!

35

Таинственные явления природы и Вселенной / сост. С. Минаков ; гл. ред. С. С. Скляр. – Харьков ; Белгород : Клуб семейного досуга, 2014. – 397 с. – (Мифы. Тайны. Загадки).

Загадки, смелые версии, неизвестные ранее факты и невероятные гипотезы! Читайте о самом интересном: о сверхвозможностях человека, тайнах Вселенной, загадочных местах планеты, удивительных событиях прошлого, мифических существах, параллельной реальности и мире духов! Откройте тайны Земли и Вселенной! • Возникновение жизни на Земле: невероятное везение или... • Теория Большого взрыва: ответы или новые вопросы. • Сколько человек на планете могут видеть в инфракрасном или ультрафиолетовом диапазоне. • Тайны нашего мозга: почему люди сходят с ума. • Каковы шансы человека дожить до 116 лет. • Природные катаклизмы: есть ли надежда на спасение. • Какое будущее ждет человечество и другие загадки.

36

Чекулаев Е. О. Сто великих праздников / Е. О. Чекулаев. – М. : Вече, 2009. – 432 с. – (100 великих).

С глубокой древности праздники играли огромную роль в жизни человека. Они вобрали в себя обряды и традиции исторической, религиозной и повседневной жизни многих поколений разных народов. Книга Е. О. Чекулаевой посвящена ста великим праздникам разных стран и народов мира. Основное внимание уделено официальным религиозным праздникам: христианским (православным и католическим), иудаистским, буддийским, индуистским, а также специфическим праздникам, распространённым среди сикхов, в Китае и Японии. Большой раздел книги рассказывает о народных праздниках.

37

Щенников В. И. Наша планета. Наша Вселенная : [иллюстрированная энциклопедия для семейного чтения] / В. И. Щенина ; сост. О. В. Завязкин. – Донецк : БАО, 2012. – 64 с. : ил.

Что может быть увлекательнее новых открытий? Планета Земля ждет своих исследователей и раскрывает перед ними свои тайны. Эта красочная книга-перевертыш поможет любознательным читателям совершить интересное путешествие по странам и континентам, раскрыть загадки древней и новой истории, научит лучше понимать сегодняшний мир. Издание станет замечательным подарком к любому празднику.

38

Энциклопедия. Животные: от амебы до шимпанзе / М. Уолтерс, Дж. Джонсон ; научный ред. С. Паркер ; пер. с англ. Ю Амченков. – М. : Махаон, 2014. – 256 с. : ил.

Мир живых существ невероятно разнообразен. Они живут повсюду – в воде и в воздухе, на земле и под землей. Сегодня ученым известно около двух миллионов видов, но на самом деле их гораздо больше. В этой энциклопедии представлены сведения о тысяче видов животных, от самых простых одноклеточных существ до высокоорганизованных приматов. Энциклопедия включает семь основных разделов: примитивные животные, черви, моллюски и иглокожие, членистоногие, рыбы, амфибии и рептилии, млекопитающие, птицы.

Учбова література

1

Бережная О. А. 300. Новые темы по английскому языку / О. А. Бережная. – Донецк : БАО, 2011. – 496 с.

Вниманию читателя предлагается универсальный сборник тем по английскому языку, включающий самую разнообразную и наиболее востребованную на сегодняшний день информацию. Большое внимание уделено обязательным общеразговорным темам. Темы снабжены русским переводом, словарем трудных слов и словосочетаний, тематическими вопросами. Издание обеспечит высокий уровень подготовки к текущим и зачетным занятиям, экзаменам, в том числе вступительным.

2

Богацкий И. С. Бизнес-курс английского языка : словарь-справочник  / И. С. Богацкий,  Н. М. Дюканова ; под общ. ред. И. С. Богацкого. – 5-е изд., испр. – К. : Логос-М, 2007. – 352 с. : ил. – (Вас ждет успех!).

Книга охватывает широкий диапазон речевых штампов, текстов, упражнений и диалогов и дополнена двумя аудиокассетами, содержащими запись текстов-полилогов и текстов для чтения из каждого урока. Цель пособия - обучить основам делового общения в устной и письменной формах. Учебный курс состоит из 12 уроков, каждый из которых включает в себя основной текст-полилог, словарь-минимум, лингвокоммерческий комментарий, общеобразовательный и грамматический комментарии, тексты для чтения с всесторонней информацией об англоязычных странах. В основе построения книги - принципы интенсивного обучения. Для широкого круга лиц, изучающих английский язык в группах или самостоятельно, и стремящихся в максимально короткие сроки овладеть основами делового общения в типичных ситуациях.

3

Борисова А. Б. Греческий язык: курс для начинающих : учебное пособие / А. Б. Борисова. – СПб. : КАРО, КОРОНА принт, 2013. – 432 с.

Учебник рассчитан на начинающих. 25 уроков включают грамматические объяснения, диалоги и тексты, снабженные словарями. Упражнения, помещенные в конце каждого урока, дают возможность проверить как усвоен материал. Книга адресована всем, кто хочет научиться изъясняться на новогреческом языке. Она может использоваться как самоучитель, так и в качестве пособия на курсах греческого языка.

4

Добровольская  Ю. А. Практический курс итальянского языка / Ю. А. Добровольская. – 3-е изд., доп. и перераб. – К. : Арий ; М. : Цитадель-Трейд, 2011. – 591 с.

Это – новый, существенно переработанный и дополненный учебник. Материал излагается  доступно и в сжатой форме, хорошо и легко усваивается. Учебник содержит новую современную бытовую лексику, новые страноведческие реалии; необходимые обороты речи введены в упражнения и диалоги, ими изобилует большинство текстов – это выгодно отличает учебник как практическое пособие по овладению языком. Может быть использован как самоучитель. 

5

Земерова Т. Ю. Історія України : хронологічна таблиця / Т. Ю. Земерова, І. М. Скирда. – Х. : ФОП Співак В. Л., 2014. – 512 с. – (Схеми і таблиці).

Пропонований практичний довідник покликаний освітити та розширити знання, отримані в ході вивчення шкільного курсу з історії України, а також допомогти долучитися до активної самостійної роботи.

Хронологічно теми посібника охоплюють період від найдавніших часів до сьогодення. Оригінальна структура навчального посібника надзвичайно чітка, матеріал викладено в якісній і доступній формі. Різноманітні рубрики: «Історичний портрет!», «Це цікаво!», «Словник!» — стимулюють зацікавленість предметом, розширюють кругозір, збагачують ерудицію, заохочують до самостійного осмислення історичних процесів.

Розміщені в кінці кожної теми тестові завдання допоможуть підготуватися до тематичних і підсумкових атестацій та зовнішнього оцінювання.

6

Ермак И. А. Греческий язык за один месяц. Самоучитель разговорного языка. Начальный  уровень / И. А. Ермак. – М. : АСТ, 2013. – 190 с. – (Язык за один месяц).

Самоучитель содержит сведения по греческому произношению, основы грамматики, самые необходимые слова и фразы, расположенные по темам. Прилагаются интересные сведения по истории и мифологии Древней Греции. Кроме того, приведены примеры, раскрывающие происхождение слов. В отдельной статье есть рекомендации для путешествующих по современной Греции.

Предназначен для туристов, а также для всех, кто интересуется греческим языком или собирается его изучать.

7

Карелина С. Искусство делового письма. Законы, хитрости, инструменты / С. Карелина. – 4-е изд. – М. : Манн, Иванов и Фербер, 2013. – 248 с.

Как влиять на людей словом на расстоянии? Как передать суть сообщения и свои эмоции без искажений? Как добиться желаемой реакции? Как отказать не обидев, оправдаться не разозлив, потребовать или попросить – и получить желаемое? На все эти вопросы отвечает бизнес-тренер по деловому письму Саша Карелина. Правила и приемы убедительного делового письма, техника создания работающих текстов проиллюстрированы примерами не только из бизнеса, но также из истории и литературы. Не запомнить их невозможно. 

8

Кароляк С. Польский язык : учебник / С. Кароляк, Д. Василевская. – М. : Астра-Плюс, 2003. – 566 с.

Учебник знакомит с основными сведениями по польской фонетике, орфографии, грамматике. Включены тексты для перевода, упражнения, ключи к ним, словарь, список наиболее употребительных глаголов, таблица числительных, комментарии и многое другое. Для всех, кто изучает польский язык с преподавателем или самостоятельно.

9

 

Мировая художественная культура. Эпоха Просвещения / Е. П. Львова, Е. П. Кабкова, Л. М. Некрасова [и др.] ; ред.-сост. Е. П. Кабкова. – СПб. : Питер, 2008. – 464 с. : ил.

В данной книге рассматривается развитие художественной культуры в XVII-XVIII веках в странах Западной Европы и в России. К изданию прилагается CD, содержащий обширный иллюстративный материал к каждому разделу и материалы хрестоматийного характера. Для учителей мировой художественной культуры, старшеклассников, а также для широкого круга читателей, интересующихся данной проблемой.

10

Ожегов С. И. Толковый словарь русского языка : около 100000 слов, терминов и фразеологических выражений / С. И. Ожегов ; под ред. Л. И. Скворцова. – 27-е изд., испр. – М. : Оникс, 2011. – 736 с.

Настоящий словарь является исправленным и дополненным изданием классического «Словаря русского языка» С.И. Ожегова. В новое издание Словаря вошло около 100 000 слов, научных терминов, диалектизмов и архаизмов, устойчивых фразеологических сочетаний; при этом сохранены общая структура и характер подачи материала. Новые слова и выражения отражают не только изменения в общественно-политической, научной и культурной жизни России за последние 40 - 50 лет, но и актуальные языковые процессы нашего времени. Словарь содержит лексику, активно используемую в различных сферах русского языка. Словарная статья включает толкование слова, примеры его употребления в речи, раскрывает его фразеологические и словообразовательные возможности; указывается ударение и в трудных случаях произношение, приводится стилистическая характеристика. Новые словарные статьи распределены в общем тексте и выделены специальным полиграфическим знаком. Словарь рассчитан на самый широкий круг читателей. 

11

Українська література : хрестоматія для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання / упоряд. О. М. Авраменко. – К. : Грамота, 2014. – 512 с.

Хрестоматія містить усі твори, передбачені програмою зовнішнього незалежного оцінювання у 2014/2015 навчальному році. Перед художніми творами подано стислу інформацію про письменника, а також назви його найвідоміших творів. Видання призначено для якісної підготовки старшокласників до проходження зовнішнього незалежного оцінювання з української літератури, абітурієнтів і вчителів загальноосвітніх навчальних закладів.

Проект "Жива бібліотека"

Соціальний проект «Жива бібліотека», організований Благодійним фондом «Бібліотечна країна» спільно з випускниками 12-го семінару «Відповідальне лідерство» ініціативи Аспен в Україні (координатор проекту – Люсьєна Шум).

Мета проекту «Жива бібліотека» – поповнення фондів маріупольських бібліотек новими виданнями сучасної української та світової літератури від провідних вітчизняних видавництв та залучення до активного читання маріупольців і гостей міста.

1

Антонова Л. В. Дивовижна географія / Л. В. Антонова. – К. : Ранок, 2011. – 208 с. – (Про що не розповіли підручники).

Географія  – це наука й про те,  як улаштована Земля, і про те, як живуть на ній люди. Протягом тисячоліть змінювались уявлення людства про Землю. У давні часи люди вважали, що Земля плоска й покоїться на слонах. Сьогодні ці уявлення давніх предків викликають у нас посмішку. А чи добре ми самі знаємо нашу планету? Ця книга переконливо демонструє: ні! Хто створив гігантські малюнки на плато Наска та ельфійські кола? Чому стогне каміння і співають піски? У чому полягає природа міражів і кульових блискавок? Книга присвячена загадкам і таємницям Землі, багато з яких ученим досі не вдалося пояснити, а також іншим, не менш цікавими явищами, природу яких сьогодні вже розгадано. В останньому розділі наводяться широкі відомості з історії географічних відкриттів і появи географічних назв, цікава інформація про своєрідні рекорди, які установила сама природа.

2

 Антонова Л. В. Дивовижна археологія / Л. В. Антонова. – К. : Ранок, 2011. – 296 с. – (Про що не розповіли підручники).

Археологія вже сама по собі дивна. Вона розбурхує уяву, та так сильно, як, може бути, ні яка інша галузь знань. Тому що це наука про минуле (від грец. archaios – «стародавній» і logos – «вчення»). Про те, що було до нас – і сто років тому, і тисячу, і десятки і сотні тисяч...

У цій книзі ви познайомитеся з самими приголомшливими археологічними відкриттями. Ви дізнаєтеся про втрачені кістяки, про пошуки «проміжної ланки» між мавпою і людиною і про підробку століття, яку багато десятиліть не могли викрити. Разом з вченими ви зможете помилуватися прекрасними статуетками і прикрасами, вік яких обчислюється мільйонами років, коли, як стверджує сучасна наука, ще не було людей. Виходить, що Homo sapiens і людиноподібні мавпи жили в один і той же час? А може, люди сучасного виду з'явилися на Землі раніше мавп? Або нашу планету відвідували прибульці з космосу?

3

Аркас М. Історія України-Русі : історичний нарис / М. Аркас. – репринт. перевид. 2-го вид. – К. : Наш формат, 2015. – 439 с. – (Видатні українці. – Кн.2).

 

У культовій книзі Миколи Аркаса зібрано всю історію українського народу до початку ХХ століття. Робота над книгою тривала з 1901 року. Це репринтне перевидання 2-го (позацензурного) видання «Історії України- Русі» Миколи Аркаса, яке видрукували у Кракові 1912 року. Готували його до друку Богдан Лепкий та В’ячеслав Липинський уже після смерті автора та Василя Доманицького, редактора 1-го видання 1908 року (петербурзького, цензурованого). Більшу частину накладу 2-го видання книжки було спалено російськими військами під час Першої світової війни, відтак воно стало бібліографічною рідкістю. На переконання визначного громадського діяча, мецената і видавця Євгена Чикаленка, ця книжка після «Кобзаря» є найкориснішою. Книга вийшла в серії «Видатні українці» бібліотеки Історичного клубу «Холодний Яр». Упорядкування, передмова і фото-додаток Романа Коваля.

Для кожного патріота, національно свідомого читача, який хоче поглибити знання з історії рідної країни від давніх часів до російсько- австрійської віхи.

4

Катерина Білокур : книга-альбом / упорядник Н. Л. Розсошинська. – К. : Мистецтво, 2016. – 152 с.

Українська художниця Катерина Василівна Білокур (1900—1961) є тією глибоко національною особистістю, яка символізує Україну, її культуру, самобутню мистецьку душу, уособлює якості, притаманні національному ідеалові. В альбомі репродуковано геніальні твори мисткині із музеїв України. Видання доповнене спогадами сучасників, листами художниці та іншими матеріалами, які зібрав та упорядкував М. Кагарлицький.

Розраховано на спеціалістів та широке коло читачів.

5

Бовуа Д. Російська влада і польська шляхта в Україні. 1793-1830 рр. / Д. Бовуа. – Львів : Кальварія, 2007. – 296 с.

Цією книжкою Даніель Бовуа – французький історик, чиї наукові інтереси пов’язані з Україною, підсумовує цикл праць, які він сам назвав «своєю малою українською трилогією».

Цей глибоко занурений у джерела, а разом з тим стилістично розкутий і пронизаний ідеєю соціальної справедливості текст, не залишить байдужим ні того історика, який вважає за недоцільне виставляти минулому моральний рахунок за сучасними розцінками, ні того, хто шукає в минулому соціальних правд. Ширший читач, своєю чергою, знайде тут ще не надто частий у вітчизняному історіописанні скептицизм і критицизм, які ріднять автора з його улюбленим мислителем — Вольтером.

6

«Михаил Булгаков. Киевское эхо» : сборник воспоминаний и писем. – 2-е изд., испр. и доп. – К. : Адеф-Україна, 2015. – 328 с.

В сборнике, подготовленном Литературно-мемориальным музеем М. Булгакова в Киеве, опубликованы воспоминания и письма современников Михаила Афанасьевича Булгакова, приведено множество фотодокументов, которые дают возможность окунуться в мир, окружающий выдающегося драматурга и писателя. Новеллы, посвященные истории Киева и киевлянам, раскрывают новые страницы летописи жизни и творчества М.А. Булгакова, его семьи, окружения.

В книге представлены сюжетные тексты и «осколки» воспоминаний авторов из круга Булгаковых, которые помогают собрать мозаичное панно – портрет выдающегося Мастера в киевском обрамлении. Смысловая доминанта сборника – размышления о вечных общечеловеческого звучания ценностях в булгаковском преломлении.

7

Від Володимира Мономаха до Романа Галицького : київський літопис 1113-1199 / автор В. В. Яременко. – К. : Веселка, 2015. – 506 с.

Київський літопис є частиною «Літопису руського» («Повість врем'яних літ», «Київський літопис», «Галицько-Волинський літопис»). 1982 р. «Веселка» започаткувала видання першоджерел української національної Історії виданням «Повісті минулих літ» у переказі Віктора Близнеия. Нинішнє видання — продовження попереднього. До книги увійшли також «Повчання Володимира Мономаха» (1117), найперший автобіографічний світський твір, і «Воїнська повість про Великого Київського князя Ізяслава Мстиславича...» (уривки).

Ілюстровано тексти кольоровими мініатюрами з Радзивіллівського літопису та малюнками з «Лицевого летописного свода». В оформленні використано малюнки Георгія Якутовича.

 Розраховано як на учнівську молодь, так і на найширший загал читачів, що цікавляться українською Історією України-Руси княжих часів.

8

Вторжение в Украину: Хроника российской агрессии / Д. Тымчук [и др.] ; Группа "Информ. Сопротивление". – К. : Брайт Стар Паблишинг, 2016. – 240 с.

Эта книга – результат двухлетней работы волонтерской разведывательно-информационной группы «Информационное сопротивление», инициативы украинской общественной организации «Центр военно-политических исследований», которая, в свою очередь, изучала проблему военной угрозы России против Украины еще с 2008 года, сразу после войны РФ против Грузии.

Глубокое понимание сути событий, происходивших в Крыму с конца февраля 2014 года и на Донбассе с весны 2014-го, а также огромные массивы информации, получаемой от сети волонтеров-патриотов группы «ИС» в этих регионах, дали возможность проанализировать весь ход российской агрессии против Украины с момента ее развязывания и до начала 2016 года.

Книга предназначена для широкого круга читателей – от военных экспертов и аналитиков до любого, кому интересна анатомия «гибридной войны» Кремля против Украины.

9

Гальчинський А. Економічна методологія. Логіка оновлення : курс лекцій / А. Гальчинський. – К. : Адеф-Україна, 2010. – 572 с.

У книзі обґрунтовуються основні засади економічної методології, логіка її оновлення, що кореспондує з сучасними глобальними трансформаціями. Автор зосереджується на визначенні методологічних засад новітніх економічних процесів, які ще не дістали наукових узагальнень, є дискусійними. Книга розрахована насамперед на викладачів економічної теорії, вчених-економістів, аспірантів і студентів економічних факультетів вищих навчальних закладів, покликана сприяти формуванню сучасного економічного світогляду, методологічної культури економічного мислення.10

Геффернен М. Значення Європи : географія та геополітика / М. Геффернен.  – К. : Дух і літера, 2011. – 462 с.

Карта сучасної Європи формувалася упродовж багатьох століть під впливом численних політичних, соціальних та економічних чинників, але також під впливом мрії про об’єднану Європу. За сучасними дискусіями щодо європейського проекту стоять набагато давніші уявлення про владу, громадянство й суверенітет. Тривала суперечка про європейську єдність у кінцевому підсумку зводиться до вельми особистих питань: хто я, і до чого я належу?

 У цій книзі розглядається розвиток європейської ідеї від Ренесансу до сьогодення, з особливою увагою до останнього сторіччя. Дебати щодо Європи досліджуються з прагненням з’ясувати територіальні засновки, які зумовлюють погляди щодо походження Європи, її обрисів та геополітичного впорядкування, але зазвичай позбавлені належної уваги. Уміщуючи нинішні європейські суперечності до відповідного історико-географічного контексту, книжка надає критичний виклад європейської ідеї — колишньої, нинішньої та майбутньої.

11

Глюксман А. На захисті Свободи. Діалоги Андре Глюксмана з Оленою Боннер / А. Глюксман ; пер. з франц. В. Каденко ; упорядник Г. Аккерман. – К. : Дух і літера, 2013. – 224 с.

Эта книга – диалоги знаковых фигур рубежа веков – французского философа и политического деятеля Андре Глюксмана и известного российского общественного деятеля, правозащитника Елены Боннэр. Темы диалогов: права человека, преодоление последствий коммунизма, международный терроризм, ксенофобия и антисемитизм в современном мире. Тексты заинтересуют всех, кто чувствует свою ответственность за жизнь человека в XXI веке.

12

Горинь Б. Графічна Шевченкіана Софії Караффи-Корбут / Б. Горинь. – К. : ПУЛЬСАРИ, 2014. – 192 с.

У виданні, приуроченому до 200-ліття від дня народження генія світової культури Тараса Шевченка і 90-ліття від дня народження видатної художниці, талановитого ілюстратора «Кобзаря» Софії Караффи-Корбут, дано аналіз графічної Шевченкіани художниці, ідентифіковано її гравюри з рядками поезій Т. Шевченка, які лягли в основу задумів мистецьких аркушів, вперше поміщено повний каталог цих творів. Видання розраховане на учнів і викладачів художніх ліцеїв (училищ), студентів та викладачів академій мистецтв, учителів української літератури загальноосвітніх шкіл, а також усіх шанувальників геніального Кобзаря й видатного мистецького інтерпретатора його поезій – Софії Караффи-Корбут.

13

Гуліа Н. В. Дивовижна механіка. У пошуках «енергетичної капсули» / Н. В. Гуліа. – Харків : Ранок, 2011. – 176 с. – ( Про що не розповіли підручники).

Автор книги – вчений, який розповідає про роботу над створенням ефективного накопичувача енергії – “енергетичної капсули”. Енергія транспортних машин, наприклад, не “гасилася” б марно у гальмах, а, проходячи крізь накопичувач енергії, використовувалася б знов і знов. З його допомогою можна було б накопичувати енергію про запас, тобто “переносити” її у часі. Отож, читай, міркуй, можливо тобі, друже, вдасться винайти “енергетичну капсулу” і ти станеш справжнім “володарем енергії”.

14

Гуліа Н. В. Дивовижна фізика / Н. В. Гуліа. – Харків : Ранок, 2011. – 416 с. – ( Про що не розповіли підручники).

У захоплюючій формі викладено відомості з основних розділів фізики, що залишилися поза межами шкільних підручників, описано драматичні історії великих наукових відкриттів, наведено нестандартні підходи до розуміння фізичних явищ, нетрадиційні погляди на наукове надбання відомих учених.

Для вчителів, старшокласників, студентів, а також для всіх, хто бажає відкрити для себе незнайому, сповнену таємниць і парадоксів фізику

15

Ґумбрехт Г. Похвала спортивній красі / Г. Ґумбрехт. – К. : Дух і літера, 2012. – 216 с.

Зачарування спортом… Традиційно його тлумачать як «замісне збудження», отримання «емоційної розрядки» чи задоволення «змагального духу»; але автор цієї книги пропонує глибшу й переконливішу відповідь. Захват від споглядання спортивних подій, на його переконання, є найпоширенішою та найпотужнішою формою сучасного естетичного досвіду. Розглядаючи цю ідею, Ганс Ульрих Ґумбрехт виразно описує задоволення спортивного глядача та природу атлетичної краси. Звичайно ж, багато хто з нас охоче погодиться, що певні спортивні моменти й видовища є «прекрасними»; але ця книга надає нам можливість дослідити, зрозуміти й відтак ще гостріше пережити той шалений естетичний досвід, який ми навряд чи охоплюємо своїми звичайними побіжними оцінками.

16

Дейчаківський І. Микола Ясінський – Льолько, легендарний бойовик УВО : біографічний нарис / І. Дейчаківський. – Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2014. – 96 с.

Історія перестає бути історією, коли вона перетворюється на непорушний іконостас. Коли з неї свідомо чи несвідомо усувають повноту.

Життєдайна історія подібна на вертеп — потрібні усі персонажі, які діють на різних рівнях вертепу. Інтелектуальна відвага історика Ігоря Дейкачівського оживлює страшенно симпатичного і захвату вартого героя близької історії: цілком нашого, станиславівського, містового терориста і конспіратора, винахідливого і надійного українського націоналіста, любленого всіма Льолька Ясінського.

І ця історія вартує великого кіна.

17

Джонсон Л. Що іноземці мають знати про Америку від A до Z : як розуміти божевільну американську культуру, людей, уряд, бізнес, мову і чимало ін. / Л. Джонсон. – К. : Основи, 2015. – 512 с.

Ця книжка змальовує цілісну й відверту картину Америки та її народу для іноземців, які лише виграють від того, що краще знатимуть нашу країну. Той, хто належним чином поінформований, справляє позитивне враження на своїх американських колег. Зрештою, це, ймовірно, сприятиме його особистому успіху в справах із нами, американцями – наприклад, у просуванні по службі, навчанні, міжособистісних стосунках.

Кожен з 26 розділів — нова барва для повноти палітри, необхідної для змалювання образу Америки і нас, американців. Розділи згруповані у чотири секції. Кожна секція може бути окремою книгою.

18

Дзюба И. «Кавказ» Тараса Шевченко на фоне непреходящего пришлого / И. Дзюба. – 2-е изд. – К. : Пульсары, 2011. – 120 с. – (Історія і сучасність).

          Поэма «Кавказ» написана осенью 1845 года. В истории литературы не много найдется примеров поэтических призведений,  более полутора столетия не теряющих своей злободневности и моральной остроты. Почему кавказский рефлекс стал словно бы неотъемлемой частью политической и духовной жизни России? На этот вопрос пытается ответить Иван Дзюба, опираясь на исторические источники, сравнивая взгляды российских литераторов и Тараса Шевченко на кавказские злодеяния империи. Книга открывается поэмой " Кавказ" на языке оригинала и в переводе на русский язык. Предисловие к первому изданию написал известный правозащитник Сергей Ковалев. Второе издание дополнено предисловием Ивана Дзюбы.

.

19

Дзюба-Погребняк О. Перша світова війна в літературах південних слов’ян / О.   Дзюба-Погребняк. – К. : Дух і літера, 2014. – 496 с. – (Бібліотека спротиву, бібліотека надії).

2014 року минає сто років від початку Першої світової війни, що викликає нову хвилю інтересу до цієї теми істориків, філософів, соціологів, а також дослідників літератури. Велике місце тематика, пов’язана з Першою світовою війною, посідає в слов’янських літературах. У книзі розглянуто найхарактерніші тексти сербської, хорватської і словенської літератур, написаних безпосередньо у воєнні роки або в період між двома світовими війнами. Залучено також окремі твори чеської, словацької, польської, болгарської літератур. Спеціальні розділи присвячено українській та російській літературам.


 

20

Дочинець М. Хліб і шоколад: аромат психологічної істини : вибрані новели / М. Дочинець. – Мукачево : Карпатська вежа, 2012. – 292 с.

Перед нами — «легка» і «світла» проза. Мирослав Дочинець має свій стиль письма, за яким проглядається витончений художній смак, відчуття форми, композиційної самодостатності творів. Особливе місце відведено жінці. Героїні заново «створюють» мужчин, у яких, закохані, причому кохання двох не припиняється і в потойбіччі. Автор не грає в містику, він оновлює міф кохання.

.

21

Дроздовський Д. І. Меридіан розуміння / Д. І. Дроздовський. – К. : ПУЛЬСАРИ, 2011. – 220 с.

В Університетському видавництві «ПУЛЬСАРИ» побачила світ культурологічна праця літературного критика, літературознавця (випускника Києво-Могилянської академії), публіциста і перекладача Дмитра Дроздовського.

Ця книжка постала в результаті багаторічних мандрів її автора (учасника міжнародних літературознавчих конференцій, симпозіумів, форумів  у різних країнах) меридіанами світу — від Латинської Америки до Султанату Оман, від Великої Британії до Сполучених Штатів Америки.

Книжка складається з двох розділів: «Україна» та «Світ». У першому розділі автор показує цинічність нинішнього політичного часу, абсурдність інформаційного простору в Україні й поза нею. В другому — кожний закордонний візит змушує автора на тлі іноземного досвіду говорити про Україну, шукаючи можливі форми соціокультурного перегуку між нею та простором Іншого. 

22

Євромайдан. Відродження нації. Рік перший. – [Б. м.], 2014. – 71 с.

Книга “Євромайдан. Відродження Нації. Рік Перший” має на меті розповісти світу правду про український Євромайдан – від першого його дня і аж до його найкривавіших днів та втечі з країни колишнього президента Януковича, потужний волонтерський рух, який виник і зорганізувався під час Майдану, героїв Небесної Сотні, анексію Криму,  російську агресію на сході України.

23

 Європейський Союз – Україна: освіта дорослих : зб. матеріалів Форуму до Міжнародних днів освіти дорослих в Україні (м. Київ, 4-6 листопада 2014 р.) / ред. Л. Б. Лук’янова. – К. ; Ніжин : Лисенко М. М., 2015. – 200 с.

У збірнику матеріалів Форуму, проведеного у рамках Міжнародних днів освіти дорослих в Україні, висвітлено різні аспекти розвитку освіти дорослих, зокрема зміст, форми, напрями, а також порівняльний аналіз вітчизняного й зарубіжного досвіду неперервної освіти.

Для науковців, представників недержавних громадських організацій, педагогів-практиків, професорсько-викладацького складу вищих навчальних закладів, слухачів інститутів післядипломної освіти, докторантів, аспірантів, студентів.

24

Єськов К. Ю. Дивовижна палеонтологія: історія Землі й життя на ній / К. Ю. Єськов. – Харків : Ранок, 2011. – 312 с. – (Про що не розповіли підручники).

  Якщо ти маєш намір пов'язати своє життя з наукою, то ця книга варта твоєї уваги. Читаючи її, ти побуваєш на “науковій кухні”, навчишся розуміти механізми розвитку життя і дізнаєшся як змінювалася наша планета протягом мільярдів років.

Автор книги – вчений-палеонтолог відкриє перед тобою історію еволюції біосфери Землі.

25

Загадки історії : для дітей середнього шкільного віку / авт.-упорядник Г. Е. Єрмановська. – Харків : Фоліо, 2015. – 318 с. – (Дитяча енциклопедія).

Прочитавши цю книжку, ви дізнаєтесь, як часто ми вважаємо вигадкою те, що має під собою реальну основу, або ж навпаки – сприймаємо як факт легенди, що існували з давніх давен: Шарль Перро не вигадав лиходія на ім'я Синя Борода, а великий азійський завойовник Тимур був скоріше за все представником європеоїдної раси. Історія розкриває свої таємниці допитливим, і якщо ви будете цікавитися її загадками, то одержите відповіді на всі запитання.

26

Ивлева В. Мандрівка, или путешествие фейсбучного червя / В. Ивлева. – К. : Дух і літера, 2014. – 119 с.

Книга-альбом Виктории Ивлевой – прямой взгляд глаза в глаза, без страха и лицемерия. Для украинских читателей станет радостным открытием то, что мысли и чувства российского журналиста и фотографа до такой степени совпадают с их пониманием и болью. Виктория – человек, который верит не в разделяющие людей стереотипы, а в равенство всего сущего. Оболванивающей пропаганде она противопоставляет личностное суждение, рожденное из опыта встреч с конкретными людьми на Донбассе и в Полтаве, в Киеве и Ивано-Франковске, во Львове и Житомире, из разговоров с детьми, чьи голоса и письма звучат лейтмотивом в этой книге.

Результатом путешествия по Украине весной 2014 года стала эта книга – книга о возможности понимания и примирения, о готовности просить прощение, о великой надежде и ответственности.

27

Імпреzа міжнародне бієнале : зб. статей / упорядники І. Панчишин, А. Звіжинський. – Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2012. – 183 с.

1989 року в Івано-Франківську було започатковано і п’ять разів проведено міжнародну бієнале «Імпреза». Спогади, рефлексії безпосередніх учасників тих подій, статистика, світлини, репродукції допоможуть відчути атмосферу тих часів і зрозуміти важливість і непересічність події. Історію «Імпрези» можна вважати віддзеркаленням ситуації з сучасним мистецтвом, що існує в нашій країні дотепер.

28


Ірванець О. Пісні війни : вірші останніх років / О. Ірванець. – К. : Дух і літера, 2014. – 36 с.

В останній книзі Олександра Ірванця «Пісні війни» зібрано 40 сторінок віршів та кілька десятків фотографій: і ті, й інші створювалися безпосередньо під час Майдану і початку конфлікту на Сході країни.  В книзі використані фото Алекса Заклетського, Тетяни Давиденко, Сергія Мольченко.

29

Історія Криму в запитаннях та відповідях / О. Галенко, О. Бажан, О. Бачинська, Т. Бикова та ін. ; відповід. ред. В. Смолій ; упорядник Г. Боряк. – К. : Наукова думка, 2015. – 527 с.

Авторський колектив книги складається з академічних та університетських учених-істориків і сходознавців. Вони зробили спробу відповісти на актуальні, з їхнього погляду, запитання не лише щодо маловідомих або призабутих, а і стосовно добре знаних сторінок багатовікової історії Криму та народів, які його населяли з найдавніших часів.

Популярне за жанром і формою, видання водночас має науковий характер. До нього вміщено понад 120 статей – виважених і здебільшого узагальнених, що базуються на новітніх наукових підходах і широкій джерельній базі. Крім деяких загальновідомих фактів, традиційних оцінок та інтерпретацій, наводяться й цілком новаторські спостереження, оригінальні авторські думки, погляди й підходи, а також – подеколи несподівані висновки і прогнози.

Для широко кола допитливих читачів, усіх, хто цікавиться історією Криму.

30

Каденюк Л. М. Місія – космос / Л. М. Каденюк. – К. : Пульсари, 2009. – 328 с. – (Українці у світовій цивілізації).

Ця книга – емоційно насичена розповідь першого космонавта нашої держави, Героя України, народного депутата України четвертого скликання, генерал-майора авіації, льотчика-випробувача 1-го класу, кандидата технічних наук Леоніда Костянтиновича Каденюка про його політ у космос 1997 року в складі екіпажу космічного корабля «Колумбія». Видання містить надзвичайно цікаві описи етапів польоту, портрети його учасників і роздуми автора про Всесвіт, місце в ньому планети Земля та відповідальність людини за її майбутнє. 

31

Каспаров Г. Торговля страхом. Избранные политические статьи, 2001 -2015 гг. / Г. Каспаров. – К. : Саммит-Книга, 2015. –  232 с.

В сборник статей российского политика-оппозиционера Гарри Кимовича Каспарова вошли материалы, написанные с 2001 по 2015 год и опубликованные как на персональном сайте автора, так и на страницах известных аналитических изданий и порталов. Являясь больше, чем хронологией политической жизни России, эта публицистика раскрывает перед читателем историю борьбы идей,  осмысление автором путей формирования и становления демократической власти в России, ценностей и приоритетов, для этого необходимых.

Для широкого круга читателей.

32

Кашпор О. Війна очима ТСН  / О. Кашпор. – К. : Основи, 2014. – 221 с.

Війна в Україні розгорнулася не лише на східному фронті: інакші, але так само важливі бої невтомно тривають на фронтах візуальних мистецтв, літератури, журналістики... Ця книга є спробою панорамного погляду на перебіг воєнних подій на Донбасі 2014-2015 рр. у баченні журналістів Телевізійної Служби Новин. Попри власний патріотизм та співпереживання з українськими військовими ці репортери не зраджують журналістським стандартам і намагаються залишатися об’єктивними у висвітленні подій на сході України. «Війна очима ТСН» – це 28 проникливих історій. Їх герої – журналісти, які невтомно їздять у відрядження до зони АТО. Органічне поєднання авторських есе та фотографій роблять цю книгу одним з важливих документальних свідчень нашого часу.

33

Корній Л. Історія української музичної культури : підручник для студентів вищих навчальних закладів: До 100-річчя Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського / Л. Корній. – К. : НМАУ ім. П. І. Чайковського, 2011. – 736 с.

У підручнику історія української музичної культури вперше розглядається від її витоків і до сучасності. Процес розвитку музичної культури подається в історичному та загальнокультурному контекстах. Значна увага приділяється стильовому аспектові розвитку музичної культури.

Підручник розрахований на викладачів та студентів вищих навчальних закладів гуманітарного профілю, у яких вивчаються курси «Історія української музичної культури», «Історія української музики», «Історія української культури». Матеріали підручника можуть бути використані не тільки в навчальних закладах, але й усіма, хто цікавиться історією української музичної культури.

34

Кох К. Християни в Європі : нові шляхи передання віри / К. Кох. – К. : Дух і Літера, 2013. – 216 с.

Криза християнської віри у секуляризованій Європі ставить перед Церквою неабиякий виклик і спонукає до пошуків нових відповідей. Видатний сучасний теолог кардинал Курт Кох, президент Папської Ради сприяння єдності християн, розмірковує над актуальним закликом «нової євангелізації» і питаннями передання віри наступним поколінням. Критикуючи деякі поширені у церковних спільнотах підходи до цих питань, автор показує, що майбутнє християнства залежить від того, чи зможе воно полишити занурення у свої внутрішні проблеми, аби без перешкод нести свідчення про Христа сучасному світові.

Книга буде цікава всім, кого турбує доля християнства у сучасності та взаємини церков із секулярними суспільствами.

35

Куромия Х. Понять Донбасс / Х. Куромия. – К. : Дух і літера, 2015. – 150 с.

В своей новой книге о Донбассе американский историк Хироаки Куромия коротко, в популярной форме, описывает основные события, определившие культурное своеобразие Донбасса за несколько веков его истории. Свежий взгляд на историю Донбасса позволяет по-новому осмыслить события последних лет в этом регионе, вплоть до вооруженного конфликта 2014-2015 годов.

Книга предназначена всем, кто интересуется историей Украины в целом и Донбасса в частности.

36

Лєєнсон І. А. Дивовижна хімія / І. А. Лєєнсон. – Харків : Ранок, 2011. – 176 с. – (Про що не розповіли підручники).

У захоплюючій формі викладено відомості, що залишилися за рамками шкільних підручників, про хімічну науку, великі відкриття вчених-хіміків, загадкові факти та унікальні хімічні експерименти. Для школярів, студентів і вчителів, а також для всіх, хто бажає відкрити для себе незнайому, сповнену таємниць і парадоксів хімію.

37

Литвин В. М.  Історія України : підручник / В. М. Литвин. – 6-те вид., доп. вид. – К. : Наукова думка, 2011. – 640 с.

У підручнику дається короткий виклад перебігу історичних подій на території України від ранньоісторичного періоду, а також детальний розгляд історії України від середньовіччя до початку третього тисячоліття. Історичне буття на українській землі представлено у контексті соціальних і політичних змін й господарського та культурно-духовного розвитку й у взаємозв’язку із загальноєвропейськими цивілізаційними процесами. Автор не оминає гострих для української історії  проблем, намагається осмислити їх неупереджено, академічно зважено, із врахуванням результатів найновіших наукових досліджень.

Книга розрахована як на студентів і викладачів вузів, так і на широкі кола читачів, які цікавляться історією України.

38

Литвин В. Україна: хроніка поступу 2001-2010 / В. Литвин ; відповід. ред. В. А. Смолій. – К. : Наукова думка, 2011. – 406 с.

У хроніці зафіксовані події та явища, що засвідчують історичний поступ Української держави впродовж першого десятиріччя XXI ст.

Видання розраховане на широкий читацький загал.

39

Литвин В. М. Україна у війнах і революціях ХХ століття, 1914-1945 роки : закономірності національного державотворчого процесу / В. М. Литвин ; відповід. ред. В. А. Смолій. – К. : Наукова думка, 2012. – 399 с.

XX століття увійшло в історію як доба, зокрема, наймасштабніших війн і революцій, що призвели до величезних людських жертв і колосальних матеріальних збитків. Українські землі так чи інакше були в центрі цих кривавих подій. Загинули мільйони українців, а у мільйонів, які вижили, були зламані долі. Водночас XX століття стало для України добою державотворчих процесів. У книзі реконструюються події Першої і Другої світових війн на території України та їхні впливи на українське життя, а також історія: Української Центральної Ради, Української Народної Республіки, Української Держави гетьмана П. Скоропадського, УНР під проводом Директорії, Західноукраїнської Народної Республіки, Другої Радянської Республіки в Україні (1919 p.), Третьої Радянської Республіки в Україні (1919–1922 pp.), сталінської «революції згори» в Україні, возз'єднання українських земель, визнання України членом-засновником ООН.

40

Луняк Є. Ольга Хохлова: всесвітньо відома ніжинка маловідома на Батьківщині : науково-популярне видання / Є. Луняк, А. Гомоляко, Л. Руденко. – Ніжин : Лисенко М. М., 2016. – 32 с.

У розвідці Євгена Луняка, Андрія Гомоляка та Лілії Руденко висвітлюються життя та діяльності відомої балерини, дружини Пабло Пікасо, Ольги Степанівни Хохлової. Значну увагу присвячено ніжинському періоду її біографії. Уточнено дату її народження та встановлено місця у Ніжині, пов’язані з нею.

41

Марчук І. Генотип вольності : альбом / І. Марчук. – К. : Самміт-Книга, 2016. – 101 с.

Іван Марчук – народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, почесний громадянин міст Києва і Тернополя, член Золотої гільдії Римської академії сучасного мистецтва. Його ім'я – в числі сотні геніїв сучасності, утворюють багатовимірний образ світу і, випереджаючи час, визначають напрями та перспективи розвитку постіндустріальної цивілізації.

42

Мистецтво Київської Русі : альбом / авт.-упорядник Г. Івакін. – К. : Мистецтво, 2015. – 304 с.

У виданні репрезентовано унікальні пам’ятки  зодчества, вражаючі мозаїки та фрескові розписи, гармонійні образи іконопису, знамениті мініатюри, довершені взірці різьбленої пластики та декоративно-ужиткового мистецтва. Ці високі здобутки духовної і матеріальної культури минулого захоплюють і надихають на творчі звершення сучасників.

Розраховано на істориків, архітекторів, мистецтвознавців і широке коло читачів.

43

Чередниченко В. Про філателію всім : для юнацтва й дітей, спадкоємців філателістичних колекцій / В. Чередниченко. – К. : Смолоскип, 2015. – 112 с. : іл.

Пропонована книга – перший український посібник із колекціонування поштових марок. Видання складається з трьох частин: історичної, прикладної та інформативної. Місцями праця схожа на мемуари, оскільки автор був очевидцем діяльності впливових активістів Асоціації філателістів України й відповідальних працівників пошти в складний період становлення сучасної національної поштової марки й загалом філателії. Окрім офісних контактів, у своїх викладах він намагався використати також понад сорокалітній досвід безперервного майже щотижневого багатого на пригоди польового спілкування з тисячами вітчизняних і зарубіжних колег на клубних зустрічах та під час участі в спецпогашеннях у столиці й інших містах України та за її межами, а також на філателістичних виставках.

44

 Ольчак-Ронікер Й. Януш Корчак. Сторінками біографії / Й. Ольчак-Ронікер. – К. : Дух і літера, 2012. – 504 с.

Йоанна Ольчак-Ронікер, спираючись на план автобіографії, вміщений у Щоденнику Януша Корчака, відтворює історію життя Доктора, вплітаючи її в оповідь про долю та вибір польських євреїв. На сторінках книги постає юнак, який шукає власний шлях, молодий лікар, не чужий громадської посвяти, педагог, що проголошує новаторські теорії, письменник, багатолітній керівник Будинку Сиріт для єврейських дітей, співробітник Нашого Дому – інтернату для польських дітей. Корчак не підтримував жодну політичну партію та не сповідував жодної ідеології.

Впродовж усього життя він був твердо переконаний, що можна бути водночас євреєм і поляком. Незадовго до смерті Януш Корчак написав: «Не бажаю зла нікому. Не вмію. Не знаю, як це робиться».

45

Пахльовська О. Є. Ave, Europa! : статті, доповіді, публіцистика (1989-2008) / О. Є. Пахльовська. – К. : Пульсари, 2008. – 656  с.

Книжка Оксани Пахльовської, письменника, культуролога, професора Римського університету “Ла Сап’єнца”, наукового співробітника Інституту літератури НАН України, охоплює період від передодня падіння Берлінського муру до часу, коли постпомаранчева Україна стала “нервом” актуалізованого цивілізаційного протистояння між Росією та Заходом на тлі глобальної світової кризи. Основна тема: культурна РЕ-інтерація України в Європу як передумова для її політичної ітерації. Автор аналізує внутрішні та зовнішні соціокультурні й політичні механізми, які стоять на перешкоді цього процесу, розглядає шляхи і методи їх подолання.

Своєрідність книжки — в погляді “звідти”: рефлексії автора ґрунтуються на досвіді праці над розбудовою україністики в Європі від початку незалежності Української держави.

46

Пелікан Я. Ідея університету: переосмислення / Я. Пелікан. – 2-ге вид., доп. – К. : Дух і літера, 2009. – 394 с.

«Ідея Університету» Ярослава Пелікана – це книга, що підсумовує розвиток університету як центрального культурного інституту за вісім сторіч. Написаний як розлога дискусія сучасного інтелектуала з університетським мислителем ХІХ століття Джоном Генрі Ньюменом, цей текст втілює самоаналіз та саморефлексію університету, і так складається його автопортрет. У розрізненні минулого й сучасного стану культурного життя «верховного інтелекту», Пелікан визначає відповідальність університету за справу освіти, дослідження, наукову комунікацію, громадянське виховання та суспільний розвиток. Водночас автор розглядає те, як переживає науково-освітня справа спокуси політикою, релігією та ринком. Пеліканова «Ідея Університету» становить блискучу спробу зрозуміти минуле, сучасне і майбутнє університету. Ярослав Пелікан, історик і філософ освіти, докладно аналізує устрій сучасного університету, виходячи з культурного досвіду Заходу. Разом із тим, його висновки безпосередньо стосуються українського сьогодення і спроб вітчизняних філософів знайти правильні орієнтири для становлення університету на європейському Сході. Ця книга – «must read» для українських інтелектуалів, фахівців-освітян та політиків.

47

 

Полюшко Г. Герб гетьмана Івана Мазепи / Г. Полюшко. – К. : Адеф Україна, 2015. – 68 с.

У книзі «Герб Гетьмана Івана Мазепи» розповідається про відновлений герб на церкві Всіх Святих Києво-Печерської лаври одного з найосвіченіших діячів української історії гетьмана Війська Запорозького Івана Степановича Мазепи. Читачам надається інформація про збережені пам’ятки із зображенням гербу Мазепи, які перебувають на теперішній час в музейних зібраннях, архівах та бібліотеках різних країн.

48

Разом, окремо, через дефіс / уклад. Н. Г. Немировська. – Харків : Основа, 2012. – 300 с. – (Бібліотечка школяра. Українознавство).

У словнику розглянуто написання слів разом, окремо та через дефіс, що є одним із найскладніших питань української орфографії. 

Видання адресовано учням, учителям і всім тим, хто опановує українську мову.

49

Розвиток заради порятунку / В. Я. Шевчук, В. К. Черняк, Т. Т. Ковальчук, М. П.  Педан,О. І. Панков та ін. – К. : Геопринт, 2016. – 227 с.

В книзі описані шляхи досягнення цілей сталого розвитку ООН в Україні. Обґрунтовано еколого-соціальну модель розвитку, дано відповіді як здійснити модернізацію економіки, викорінити бідність та розширити внутрішній ринок. Викиди парникових газів, глобальна зміна клімату, енергоефективність, інвестиції, інфраструктура.

Буде корисною відповідальним політикам, урядовцям, державним службовцям, науковцям, викладачам, студентам.

50

Свекла Дж. Як стати мільярдером. Як найбільші в світі виробники створюють грандіозну цінність / Дж. Свекла, М. Коен. – К. : Основи, 2016. – 272 с.

Перед тим, як вирушити у вільне плавання і власними силами заробити мільярди доларів, багато провідних підприємців світового рівня працювали у відомих корпораціях. Такі люди, як Марк К'юбан, Джон Пол Деджорія, Сара Блейклі та Т. Бун Пікенз створили компанії (а в деяких випадках — і по кілька компаній), що сьогодні належать до найвідоміших у світі.

Джон Свекла й Мітч Коген вирішили уважніше придивитися до цих мільярдерів, тому що отримати мільярд чи більше доларів завдяки створеній цінності — це неймовірний подвиг. Провівши всеохопне дослідження й узявши чимало інтерв'ю, автори зрештою дійшли висновку, що багато міфів, пов'язаних із мільярдерами, — просто вигадка.

“Як стати мільярдером” — книжка, що назавжди змінить ваше ставлення до талановитих працівників та комерційної цінності.

51

Сіней С. Почни з Чому / С. Сіней. – К. : Основи, 2015. – 224 с.

Ця книжка – про природну модель мислення, дії та спілкування, завдяки якій лідер надихає тих, хто поряд. Кожен здатен цьому навчитися. Трохи дисципліни – і будь-який працівник (чи навіть підприємство!) зможе стати джерелом натхнення для інших, вести за собою, просувати ідеї та бачення у своєму середовищі та поза його межі.   Книга написана на основі біографій реальних людей та історій розвитку компаній, які реалізували цю модель. Усі вони починали з «Чому».

52

Сич О. Пласт – український скавтинґ / О. Сич. – Івано-Франковськ : Лілея-НВ, 2012. – 288 с.

      У виданні відображено історію становлення українського скавтинґу, що найповніше зреалізував себе у формі Пласту – Національної скавтської організації України. В ньому читач має змогу ознайомитися з витоками та розвитком світового скавтського руху, заснуванням скавтських організацій у Наддніпрянщині і Галичині, а також історією розвитку української скавтської організації Пласт в інших частинах України – на Волині і Поліссі, Буковині та Закарпатті, отримати інформацію про те, як пластова традиція зберігалася на еміґрації у міжвоєнний та післявоєнний періоди історії, із процесом відродження, становлення і сучасного розвитку Пласту в Українській державі.

Книжка розрахована на пластунів, представників інших скавтських організацій, студентів і викладачів вищих навчальних закладів України, широке коло читачів.

53

Снайдер Т. Украинская история, российская политика, европейское будущее / Т. Снайдер ; под общ. ред. А. Панича. – К. : Дух і літера, 2014. – 246 с.

В новой книге Тимоти Снайдера собраны его статьи и публичные выступления, опубликованные с декабря 2013 по август 2014. Впервые издан полный текст лекции Снайдера в Киево-Могилянской академии и последующей дискуссии. Из текстов Снайдера воссоздается картина современных украинских событий в контексте европейской истории.

Для широкого круга читателей.

54

Судетік Ч. Філантропія Джорджа Сороса / Ч. Судетік. – К. : Дух і літера, 2014. – 352 с.

Книга представляє концепції Джорджа Сороса щодо розбудови відкритого суспільства та низку програм, започаткованих та реалізованих відповідними фондами. Сорос та його команда намагалися зрозуміти проблеми різних суспільств, які потребували допомоги: туберкульоз, розумово неповноцінні люди, наркотики, бідність, міжетнічна невизнаність окремих спільнот (роми), протиріччя входження в світові структури країн третього світу тощо. Автор книги Чак Судетік розповідає про досвід мережі фондів, створених Джорджем Соросом, у вирішенні названих проблем, водночас, змальовуючи масштабну та скромну постать самого благодійника.

55

Сухенко Т. Як обрати професію майбутнього : посібник з профорієнтації для молоді віком від 13 до 80 / Т. Сухенко. – Харків : Фоліо, 2016. – 80 с.

Цей методичний посібник є результатом п'ятирічного досвіду тренінгів з вибору професії. У ньому пропонується покроковий алгоритм, що пояснює, як розширити знання людини про себе і про світ професій для того, щоб зробити усвідомлений професійний вибір

Численні коучингові питання у виданні дозволяють читачеві крок за кроком шукати відповіді й всередині себе, і зовні.

Книжка стане у нагоді підліткам, студентам, батькам, психологам, тренерам і вчителям. А також усім тим, для кого є актуальним питання зміни професії або напряму діяльності. Видання може використовуватися як посібник для самостійної роботи і як методичний матеріал до тренінгу.

56

Тварини : для дітей середнього шкільного віку / авт.-упорядники Н. Ю. Беспалова, Ю. Г. Беспалов. – Харків : Фоліо, 2013. – 317 с. – (Шкільна бібліотека. Дитяча енциклопедія).

Ця енциклопедія є чудовим доповненням до шкільного курсу біології. До того ж вона стане у нагоді школярам не лише в навчальному процесі (наприклад, при написанні рефератів), а й допоможе значно поглибити знання про тваринний світ. Книга також містить розділи, в яких розповідається про заповідники та природоохоронну роботу в Україні.

57

У пошуках єдності християн / відп. за випуск К. Сігов, Ю. Вестель. –  К. : Дух і літера, 2008. – 224с.

Книга містить виступи провідних богословів на між­народному форумі: «Декрет про екуменізм» Другого Ватиканського Собору: сорок років після Собору – еволюція та непроминальне значення, сучасний стан і майбутні перспективи». Видатні сучасні христи­янські богослови висловили свої думки стосовно шляхів до християнської єдності, перешкод на цих шляхах, плідного діалогу й порозуміння між Церк­вами.

Читач знайде тут статті таких впливових мис­лителів, як Вальтер Каспер, Йоан Зізіулас, Енцо Бьянкі, Кьяра Любіч та ін., а також текст декрету «Unitatis redintegratio» («Відновлення єдності»).

58

Україна. Героїчні битви / укл. В. В. Сядро, В. М. Скляренко. – Харків : Веста, 2011. – 128 с.

Україна багато разів перебувала в умовах, коли доля й саме її існування вирішувалися на полі бою. Українські битви — це не лише взірці воєнного мистецтва, звитяги й мужності, а й своєрідний літопис життя країни.

 Ця енциклопедія дає можливість читачам поглибити і розширити свої знання з історії України та яскраво уявити описувані події завдяки понад 500 кольоровим ілюстраціям.

59

Українська призма: зовнішня політика 2015 / Ю. Вдовенко, М. Воротнюк, С. Герасимчук, С. Гуцал та ін. ; за ред. Г. Максак, Г. Шелест, Н. Коваль, М. Коваль. – К. : [б. в.], 2015. – 164 с.

Вашій увазі представлено перший випуск щорічного аналітичного продукту «Українська призма: зовнішня політика 2015», який створений командою Ради зовнішньої політики «Українська призма» у партнерстві з Регіональним представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та окремими незалежними експертами. 

Ініціатива покликана оцінити поступ в реалізації зовнішньої політики України протягом минулого року. Послуговуючись системою об’єктивно вимірюваних індикаторів, ми визначаємо не тільки історії успіху, але також і ті напрямки й окремі аспекти зовнішньополітичної діяльності, які потребують більшої уваги, деякого коригування, а часом й докорінної зміни підходів. Надалі, щорічне рейтингування напрямків зовнішньої політики України надасть експертам і практикам актуальну, динамічну й цілісну картину зовнішньополітичних досягнень.

60

Фельштинский Ю. Третья мировая: Битва за Украину / Ю. Фельштинский, М. Станчев. – К. : Наш формат, 2015. – 456 с.

Книга известных историков Юрия Фельштинского (США) и Михаила Станчева (Украина) посвящена российско-украинскому конфликту, являющемуся, по мнению авторов, прелюдией к большой – Третьей мировой войне, провоцируемой Россией. Перерастет ли битва за Украину в мировую войну, или же станет для России новым Афганистаном, приведшим к краху режима Путина – главный вопрос очень актуальной книги, которую сейчас никто не рискнет издать в России. Проведя читателей через всю историю Украины, от древности до наших дней, авторы сосредотачиваются на периоде украинской независимости, которую страна обрела с распадом Советского Союза. Особое внимание в книге уделено: противостоянию, которое оказывала и оказывает Россия намерениям Украины войти в Евросоюз и стать членом НАТО; экономическому и "газовому" шантажу, которому подвергает Россия Украину и всю Европу; попыткам России создать из Украины плацдарм для последующего продвижения из Украины и России в восточно-европейские государства, используя для этого приемы, тактику гитлеровской Германии и сталинского Советского Союза.

61

Фізика : для дітей середнього шкільного віку / авт.-упорядник С. В. Каплун. – Харків : Фоліо, 2013. – 319 с. – (Шкільна бібліотека. Дитяча енциклопедія).

Ця енциклопедія познайомить юних читачів із становленням і роз­витком основних напрямків фізики, розповість про зв'язок наукових від­криттів і технічних досягнень людства. Вона також розкаже про видатних вчених, чиї імена назавжди увійшли в історію світової науки.

62

Фюре Ф. Минуле однієї ілюзії : нарис про комуністичну ідею у ХХ ст. : спільний видавничий проект телеканалу «1+1» та видавництва «Дух і літера» / Ф. Фюре. – К. : Дух і літера, 2007. – 810 с.

Книга видатного французького історика Франсуа Фюре ґрунтовно розкриває, яким чином комуністична ідея впродовж майже всього ХХ століття мала такий надзвичайний вплив на свідомість людей, незважаючи на трагічний досвід, яким вона заплямувала свій прапор спочатку в СРСР, а потім в інших країнах Європи та за її межами. Контраст між перебігом більшовицької революції на різних щаблях її розвитку та ілюзіями, якими вона себе оточувала, якраз і є головною темою цієї великої аналітичної оповіді.

Аби написати історію такого уявного зв’язку, автор повинен був крок за кроком детально його простежити, починаючи від подій Жовтня 1917 року і закінчуючи розпадом Радянського Союзу 1991 року. Комунізм як режим зник лише тоді, коли остаточно вичерпав сподівання своїх прибічників.

63

Ціна свободи : звіт правозахисних організацій про злочини проти людяності, скоєні під час Євромайдану (листопад 2013 року – лютий 2014 року) / укл. О. Матвійчук. – К. : Відродження, 2015. – 97 с.

Результатом злочинів проти людяності, вчинених під час Євромайдану у листопаді 2013 року – лютому 2014 року, стало вбивство щонайменше 114 людей, з яких 94 були активістами Євромайдану, ув’язнення на різний термін щонайменше кількох сотень осіб, нанесення тілесних ушкоджень більше тисячі активістам, досі не відома доля щонайменше 27 зниклих.

Про це йдеться у Звіті, підготовлений Коаліцією громадських організацій та ініціатив по боротьбі з безкарністю злочинів проти людяності.

64

Частакова Н. Іван Дзюба: Дух і творчість : літературний портрет / Н. Частакова. – К. : Пульсари, 2016. – 208 с.

  У літературознавчій розповіді осмислено творчість сучасного літературознавця, критика, культуролога Івана Дзюби.  Зосереджено увагу на специфіці методологічного підходу вченого до явищ літератури й мистецтва, домінантах літературно-критичних праць, значенні особистості І. Дзюби в культурному й суспільно-історичному житті України другої половини ХХ – початку ХХІ століть, позначених непростими явищами й процесами.

Книга призначена для широкого, кола читачів: фахівців у галузі літературознавства, викладачів, учителів, аспірантів, студентів і всіх, хто цікавиться літературним процесом ХХ-ХХІ століть.

65

Шептицький А. Перше слово Пастиря / А. Шептицький ; за ред. Я. Довгана, Н. Федорака. – Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2015. – 175 с.

У рік 150-ліття народження Великого Отця і Батька івано-франківське історико-краєзнавче об’єднання «Моє місто» складає на руки шановних містолюбців свій новий випуск. У його основі — пастирські послання тогочасного станиславського єпископа Андрея Шептицького, які він написав у Станиславові (місті, де й почалося його велике служіння Україні і українцям) та поза його межами передусім для віруючих не лише Станиславова, а й цілого нашого народу. Їхній зміст вкотре переконуватиме вдумливих читачів у пророчих мислях слуги Божого, який вже за свого земного перебування серед українців став не лише символом незламної віри, а й святим у людському розумінні.

66

Шнакенбург Р. Етичне послання Нового Завіту. Т. 1 : Від Ісуса до ранньої Церкви / Р. Шнакенбург ; пер. з нім. Н. Комарова. – К. : Дух і літера, 2005. – 340 с.

Ця книга – один з найкращих у Європі підручників з християнської етики. Вперше українською мовою з’являється викладення засад християнської етики на такому високому науково-бібліїстичному рівні. Дослідження всесвітньо відомого католицького богослова, професора новозавітної екзегези Вюрцбурського університету, враховує всі важливі досягнення біблійної науки за останній час та є за своїм характером науково-популярною працею. Автор розглядає питання етики Нового Завіту і широкого кола пов’язаних з нею проблем – екзегетичних, філософських, соціальних, побутових. Книга складається з двох частин. У першій досліджуються етичні вимоги самого Ісуса Христа, у другій – ставлення до них перших християн та втілення цих вимог у життя ранньохристиянської спільноти. Книга Рудольфа Шнакенбурга була створена як підручник християнської етики і рекомендована викладачам середніх та вищих навчальних закладів.

67

Яструн М. Міцкевич : біографічна повість / М. Яструн. – К. : Видавництво Жупанського, 2008. – 618 с. – (Життєписи).

Ця праця, присвячена біографії визначного польсь­кого поета і суспільного діяча Адама Міцкевича, базо­вана на джерелах, документах та щоденниках. В ній та­кож використовуються монографії й життєписи поета, передовсім «Життя Адама Міцкевича», що належить перу його сина Владислава, ту хроніку, яка містить у собі якнайширше, хоч і найменш об'єктивно опрацьо­ване зведення біографічних фактів.

Поставивши собі за мету сказати про Міцкевича та його добу правду і тільки правду, Мечислав Яструн намагається не відступати в своїй розповіді від фак­тичного матеріалу, широко цитуючи листи, уривки зі щоденників, розмови, переказані нам сучасниками, які знали поета не лише за його творами.