Головна сторінка » Мобільна галерея
"Як гімнастика виправляє тіло, так мистецтво виправляє душу."
В.О. Сухомлинський

Мобільна галерея «Світ захоплень» створена у читальному залі для того, щоб надати можливість талановитим мешканцям Маріуполя проявити себе та показати іншим свої творчі успіхи та досягнення.

В рамках Мобільної галереї можна безкоштовно продемонструвати вироби мистецтва, створені власними руками, а також побачити творчі роботи інших аматорів.

Пропозиції

ЯКЩО ВИ:

  • захоплюютесь вишиванням, фотографією, живописом або іншим видом творчості,
  • хотіли б представити свої роботи на «суд глядачів»,
  • не маєте можливості сплачувати гроші за оренду приміщення будь-якого виставкового залу -

ЗАПРОШУЄМО ДО НАШОЇ МОБІЛЬНОЇ ГАЛЕРЕЇ!

Телефон для довідок: 098 84334636

Попередні експозиції можна переглянути в розділі "Архів"

"Галина Флора. "Коли мрії здійснюються"

В  лютого Мобільна галерея «Світ захоплень» Центральної міської публічної бібліотеки ім. В.Г. Короленка презентувала першу персональну виставку маріупольської художниці Галини Флори.

Г. Флора народилася 20 лютого 1958 р. у Німеччині, але і дитинство, і майже все доросле життя її пройшло в улюбленому Маріуполі. Дівчинка дуже полюбляла малювати і у вісім років батьки привели її до ізостудіі Будинку культури коксохімзаводу. З вдячністю Галина згадує першу вчительку з образотворчого мистецтва Алевтину Вікторівну, чудового скульптора і педагога Ірину Снурнікову, батьківського друга відомого художника Анатолія Чубатенка. Пристрасть юної художниці до малювання розпалилась, але незабаром ізостудію закрили і мрії Галини залишилися нереалізованими.

Батько і мати Г. Флори були конструкторами, і вона теж отримала технічну освіту, закінчивши Жданівський металургійний інститут. Галина працювала інженером-конструктором у Луцьку і Маріуполі, виховувала дітей. Доньки стали дорослими, і Галина Флора стала подорожувати. У 2015 році вона побувала у відомому художньому музеї США «Метрополітен» (Нью-Йорк), який її неймовірно вразив творами талановитих митців.

Мрія стати художником, долучитися до світу Мистецтва, світу Прекрасного супроводжувала Галину все життя. В лютому 2016 р. вона відвідала майстер-клас відомої маріупольської художниці Оксани Гнатишин, де познайомилась з технікою олійного живопису. «Олія стала для мене відкриттям. Мені здавалось, що пензлик сам малює, а я лише спостерігаю за цим процесом і отримую неймовірне задоволення!», - розповідає Галина.

 Її мрії почали здійснюватися. З осені 2019 року Галина Флора вивчає художні прийоми і принципи створення живописних робіт на підготовчому відділенні Маріупольської філії НАОМА, шукає свій власний стиль. Основним джерелом її натхнення є природа, особливо океан. Галину вражають картини Леонардо да Вінчі, подобається творчість Густава Клімта, Альфонса Мухи. Улюблений матеріал в її творчості – олія.  Відображаючи у своїх картинах чудові миті навколишньої природи, торкаючись тонких психологічних переживань людини художниця прагне викликати у глядачів піднесені почуття – добро і радість життя. Задоволення Галина Флора отримує й від фотографування. Їй подобаються і фарби, і об’єктив.

До експозиції в Мобільній галереї "Світ захоплень" увійшли 17 живописних робот (олія і акварель), 1 графічна та 9 фотографій: мальовничі пейзажі, портрети улюблених онуків, зображення «братів наших менших». Художниця не стримує емоцій: оголює душу, висловлює своє ставлення до життя. Картини Галини Флори дуже позитивні, енергійні, насичені кольором і світлом. Першу персональну виставку жінка присвячує всім своїм вчителям взагалі і зокрема в живописі.

Хто не встиг побачити виставку «Галина Флора. Коли мрії здійснюються» через карантин, можуть відвідати її на нашому сайті.

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

"Архів"