Інноваційний пошук бібліотекарів ЦБ ім. В.Г. Короленка викликав нову форму роботи – своєрідну акцію щодо залучення населення до книги і систематичного читання, розширення кола користувачів.

У 2008 році вперше в історії міста за ініціативою директора ЦБС для дорослих, заслуженого працівника культури України Л.В. Гуркової та редактора ПП «Видавництво «Азов’є» Г.В. Грандель було започатковано проведення міського фестивалю «Книга і преса Маріуполя», метою якого було представити громадськості продукцію місцевих видавництв, друкованих засобів масової інформації та визначити їх рейтинг, активізувати інтерес городян до читання шляхом популяризації творчості місцевих літераторів.

Фестиваль проводиться за розпорядженням міського голови Маріуполя Ю.Ю. Хотлубея. Серед організаторів фестивалю – управління культури і туризму Маріупольської міськради та Літературний музей на базі ЦБ ім. В.Г. Короленка. Активними учасниками фестивалю стали Асоціація жінок ПАТ «ММК ім. Ілліча» (голова АЖК І.І. Бадасен), міські літературні об’єднання.

В рамках фестивалю відбувається конкурс «Краща книга року», переможцями і лауреатами якого є численні маріупольські автори. В 2010 році фестиваль набув статусу регіонального.

Позитивні відгуки громадськості міста підтримали наше рішення продовжити роботу. 24 вересня 2011 року відбудеться IV регіональний фестиваль «Книга і преса Маріуполя». Запрошуємо стати його активними учасниками!