Головна сторінка » Бібліотечні заходи

Майстер-клас "Весіння квітка"

Багато маріупольців із нетерпінням чекають на весну, а її прихід в багатьох асоціюється з Жіночим святом і появою ніжних весняних квіточок. Майстер-клас «Весняний сюрприз для мами» в клубі «Нand Мade»
Центральна міська публічна бібліотека ім. В.Г. Короленка м. Маріуполь
присвятили улюбленим Мамам та Квітам.
МК проходив у техніці «світ дизайн». Що ховається за цим загадковим терміном? «Sweet» з англійської мови перекладається як «солодкий». Спочатку учасники МК самостійно виготовили із гофрованого паперу святкові упаковки, далі, загорнувши в них шоколадні цукерки, перетворили солодощі в невимовної краси тендітні трояндочки. А вже потім, за допомогою пінопласту, картону, сизалевого волокна створили оригінальні квіткові композиції. Мами будуть задоволені смачними подарунками, які до того ж прикрасять любий інтер’єр. Ось такий «весняний сюрприз»!
Цікаво. Ніхто достеменно не знає, звідки до нас прийшов «світ-дизайн». Якщо врахувати походження назви, то можна припустити, що його батьківщиною є Великобританія або США. А можливо практика прикрашати цукерками приміщення зародилася ще в давнину де-небудь серед пісків Єгипту, адже саме там приготували перші солодощі. Поняття «цукор» тоді не існувало, натомість будівельники пірамід готували цукерки з борошна, меду, фініків і трав. Всі інгредієнти ретельно змішувалися, а отриману масу ділили на порції. Греки і римляни солодкі цукерки варили. Теж з меду та фруктів, але з додаванням патоки і горішків. Припускають, що тут же з’явилася вперше назва «цукерки», яка перекладається з грецької як «приготовлені». А от у Старому Світі ці смаколики з меду й патоки продавалися тільки в аптеках. Ними «забивали» гіркоту ліків і саме середньовічні фармацевти ввели в ужиток назву, яка зараз відома всім і кожному. В Україні букети з цукерок стали масштабно поширюватися лише з десяток років тому.

 

04 Березня 2021