Головна сторінка » Бібліотечні заходи

Майстер-клас до дня закоханих

 

14 лютого — це не лише свято романтики та кохання, це символічний день для прояву любові та уваги близьким людям. Зробити власноруч листівку-валентинку та подарувати її – хіба не добре? В клубі «Нand Мade» Центральної міської публічної бібліотеки ім. В.Г. Короленка напередодні Дня святого Валентина виготовляли валентинку у стилі «скрапбукінг». Працювати з папером, фарбами, різноманітними прикрасами особливо полюбляють діти, тому майстер-клас був цілком «дитячий». А про валентинки дітлахи дізналися багато цікавого.
*Автором першої валентинки, що дійшла до наших днів, був французький герцог Карл Орлеанський. Перебуваючи в 1415 р. в англійському полоні після битви під Азенкуром, він надсилав із в’язниці віршовані любовні послання своїй дружині. Одна із записок й досі зберігається в Британському музеї.
*Справжніми витворами мистецтва були валентинки вікторіанської епохи (друга пол. ХІХ ст.) – намальовані пером, прикрашені мереживом, шовком, атласом, квітами і навіть ароматизовані.
*В кінці XIX ст. валентинки почали виготовляти на заводських верстатах, в Англії, Німеччині та США розвинулася справжня індустрія валентинок.
*Найдорожча валентинка була зроблена на замовлення Аристотеля Онассіса і складалася вона з чистого золота, смарагдів і діамантів. Упаковка подарунка була не менш розкішною — Онассіс велів загорнути валентинку в норкову шубу. Так грецький мільярдер висловив свої почуття до коханої - оперної діві Марії Каллас. Вартість валентинки становила приблизно $300 000 за цінами 60-х років.
*Найбільш всеохопна валентинка була створена на пішохідному переході в Ченду в Китаї. Це зізнання у коханні було адресовано всім жителям міста, а їх не багато не мало — 14 мільйонів.
*За кількістю продажів валентинки стоять на другому місці після різдвяних листівок. Найчастіше листівки для другої половинки купують жінки.
*Більша частина валентинок анонімна, написана справа наліво або лівою рукою і не має зворотної адреси: вважається, що людина має самостійно здогадатися, хто надіслав їй валентинку. *Виявляється, для тварин День святого Валентина – теж свято. Щорічно в цей день понад дев’ять мільйонів чоловік купують подарунки для своїх домашніх улюбленців.

 

1

2

 

14 Лютого 2021