Головна сторінка » Бібліотечні заходи

Інтернет-залежність

 

Сучасні діти зростають в цифровому світі серед планшетів, смартфонів, комп'ютерів, віртуальної і доповненої реальностей. За малий проміжок часу було винайдено безліч неймовірних електронних пристроїв. А як технології впливають на ваше життя? Скільки часу ви проводите за комп'ютерними іграми? На ці та інші питання запропонували відповісти учнів маріупольської ЗОШ № 7, які відвідали чергове засідання дискусійного клубу Docudays з прав людини Центральної міської публічної бібліотеки ім. В.Г. Короленка. Зустріч в оновленій електронній бібліотеці була присвячена проблемам Інтернет-залежних.
На поставлені питання підлітки відповіли не відразу, тому що… грали на бібліотечних планшетах і не могли відірватися від ігор. «Звичайно, ігри забирають багато часу, формують залежність, відволікають від важливих справ, але це так захоплює», – була відповідь одного з школярів.
Інтернет-залежність стала глобальною проблемою сучасності. Все більше людей, особливо молодих, користуються Інтернетом частіше, ніж будь-коли раніше. Поки в Україні дбають про те, щоб діти насолоджувалися технологічним прогресом, батьки підлітків і влада Китаю думають про те, як захистити дітей від цифрового безумства. Саме про це – спільна документальна робота режисерів Шон Шламу і Гілли Медаліа «Інтернет-залежні», представлена юним глядачам​​ в кіноклубі для перегляду і обговорення. Фільм розповів про пекінський реабілітаційним центр, де лікують китайських підлітків від Інтернет-залежності.
У перші хвилини перегляду хлопці і дівчата думали, що буде нецікаво. Але фільм їх захопив, бо ці проблеми стосуються кожного з них особисто: Інтернет-залежність, відносини батьки-діти. У фільмі відображені як причини, що викликають це розлад, так і методи лікування пацієнтів. Було видно, що фільм учнів змусив задуматися.
Про ігрову залежність, її прояви та наслідки, а також про злочини в молодіжному середовищі, пов'язані з Інтернет-залежністю, школярам розповіли представники обласної та міської поліції. Під час заходу учням запропонували заповнити анкету «Чи вважаєш ти себе Інтернет-залежною людиною?». Результати анкетування показали, що Інтернет-залежних серед присутніх немає, є тільки ті, що зловживають комп'ютерними іграми.
А ви Інтернет-залежні? Перевірте себе. Заповніть анкету за посиланням.

 

1

2

3

 

24 Лютого 2020