Головна сторінка » Бібліотечні заходи

Що таке вибори? Навіщо і як ми голосуємо? І як це пов'язано з демократією?

Про це запропонували поговорити на черговому перегляді в дискусійному кіноклубі Docudays Центральної міської бібліотеки ім. В.Г. Короленка. Глядачам було запропоновано фільм китайського режисера Вейджун Чена. У документальній стрічці «Голосуйте за мене, будь ласка!» дотепно і детально демонструється виборчий процес на прикладі «перших демократичних виборів» старости класу в одній зі шкіл Китаю. Третьокласники вперше в своєму житті зіткнулися з поняттям «демократія». Маленькі герої фільму поки не залежать від соціальних обмежень, як їхні батьки, які звикли робити вибір тільки в рамках комуністичної ідеології або голосувати за учасників місцевої версії «Фабрики зірок». Тому в рекламних компаніях школярів відбилися панівні суспільні цінності, де все спирається на ідеї свободи, рівності і справедливості, а автор фільму на прикладі дітей показав, що могло статися, якби в Китаї дійсно існувала демократія.

Перед кінопереглядом та обговоренням питань, піднятих у документальному фільмі, присутні дізналися про те, що думали про демократію філософи епохи Просвітництва: Гоббс, Жан-Жак Руссо, Джон Локк, дискутували на теми: що таке демократія, демократичні вибори. Обговорювали, чи відповідає сама ідея демократичного суспільства, істинну природу людини, ділилися спогадами, як проходили в їхньому класі вибори в актив класу.

Наскільки актуальна для України тема демократичних виборів роз'яснила учасникам дискусії Олена Горустович, представник Головного територіального управління юстиції в Донецькій області. Про можливі порушення законодавства у зв'язку з виборами президента України і методах їх запобігання розповів омбудсмен Григорій Курачицький.

На завершенні зустрічі присутні прийшли до практичних висновків про те, що роль виборця складна і відповідальна, тому не слід залишатися в полоні своїх перших вражень від штучно створюваних в період виборчих кампаній іміджів кандидатів, політичних партій, лідерів. Необхідний раціональний і усвідомлений вибір претендентів на владу. При виборі Президента потрібно знати хоча б узагальнено його передвиборну програму, на основі біографічних відомостей виявити і оцінити особистісні якості потенційного лідера. Щоб усвідомлено проголосувати за той чи інший партійний список, доцільно отримати загальні відомості про діяльність цих партій і оцінити суть їхньої передвиборної партійної програми.

1

1

 

22 Лютого 2019