Головна сторінка » Бібліотечні заходи

«16 днів проти насильства»

25 листопада Центральна бібліотека ім. В.Г. Короленка приєдналася до Міжнародної акції «16 днів проти насильства». В рамках акції в бібліотеці пройдуть дні інформації, перегляди документальних фільмом, дискусії та бесіди з питань попередження насильства.

Стартувала акція до Міжнародного дня боротьби з насильством щодо жінок виїзним засіданням кіноклубу «Docudays UA» з прав людини Центральної бібліотеки ім. В.Г. Короленка до маріупольської військової частини національної гвардії України. Для перегляду і обговорення військовослужбовцям був запропонований фільм з колекції «Docudays UA» «Моріом» Франчески Скалісі і Марка Олекса (Швейцарія). Це історія про бангладешську дівчину і трагедії, які змінили все її життя, в результаті чого вона змушена боротися зі своєю сім'єю і суспільством. Насильство в сім'ї над жінками звично для жителів Бангладеш і не вважається тяжким злочином. Оскільки насильство часто розцінюється як звичайні сімейні проблеми, правоохоронні органи майже завжди відмовляються брати участь в їх розгляді.

Після перегляду документального фільму керівник кіноклубу запропонувала для дискусії питання, що стосуються правових і моральних аспектів прояви насильства над жінками і його запобігання. Вона пояснила, що насильство по відношенню до жінок є порушенням прав людини, що держава несе на собі зобов'язання щодо забезпечення права жінок на життя, вільне від насильства. Спочатку військовослужбовці не дуже активно включилися в дискусію і не захотіли відкрито обговорювати настільки делікатні теми. Але фільм «Моріом», з незручною для обговорення темою, вони дивилися з цікавістю. Потім разом з бібліотекарями та представниками головного територіального управління юстиції в Донецькій області військові розбирали різні види насильства. І якщо на питання, чи можна бити жінку, всі юнаки в залі дружно відповіли «ні», то на питання, чи можна її робити економічно залежною від чоловіка, реакція була не настільки однозначною.

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» та фільми з колекції Міжнародного фестивалю документального з прав людини Docudays UA сприятимуть підвищенню обізнаності наших громадян, і військовослужбовців, в тому числі боротьбі зі стереотипами в ставленні до жінок. І у молодих людей, які були присутні на заході, в майбутньому є шанс уникнути багатьох помилок, а кількість насильства над жінками та дітьми в Україні може суттєво скоротитися.

1

2

 

28 Листопада 2018