Головна сторінка » Бібліотечні заходи

Світ, сприятливий для дітей

Щороку в перший день літа в усьому світі дівчата і хлопці, а також їх батьки відзначають Міжнародний день захисту дітей. Це свято – радісне і сумне одночасно. Чудово, що українські діти щасливі, але сумно, що ще багатьох доводиться захищати і навіть рятувати від дорослої жорстокості. В цей день в Україні проходять святкові заходи, акції, показують фільми, організовують конкурси та фестивалі. Ось і маріупольська Центральна бібліотека ім. В.Г. Короленка в цей день зустрічала маленьких гостей на майданчику перед бібліотекою культурно-розважальними програмами. Тут були і жарти, і сміх, і ігри, і конкурси.

І хоча настав час канікул, не обійшлося без захоплюючої правової вікторини «Я – дитина, я – маю право!». Перед вікториною Інна Шульга, керівник бібліотечного кіноклубу Docudays UA, розповіла про основні принципи і статті Декларації і Конвенції прав дитини. У правовій вітальні кіноклубу Docudays UA діти із задоволенням переглядали короткі мультфільми з основними правами дітей і дізналися, що всі люди несуть відповідальність за захист прав дітей, в тому числі самі діти! Потім відбувся перегляд і обговорення документального фільму «Габріель повідомляє з чемпіонату світу» (Нідерланди, 2014 року). Кінострічка режисера Ельсієго ван Дреля висвітлює проблему порушення прав дітей Бразилії після чемпіонату світу з футболу 2014 року.

Після перегляду діти активно обговорювали побачене і прийшли до висновку, що у кожної людини є права, а кожне право передбачає і обов'язок. Це означає, що всі, включаючи дітей, зобов'язані поважати права інших людей. Наприклад, всім відомо, що всі діти мають право на захист від насильства, а діти також зобов'язані не чіплятися до інших, не повинні знущатися над іншими дітьми. Всі діти мають право на чисте довкілля. Це означає, що діти зобов'язані не забруднювати природу. Всі діти мають право на освіту. Це означає, що вони повинні ходити в школу, вчитися стільки, скільки вони можуть, і ділитися своїми знаннями з іншими.

Дуже важливо пам'ятати, що день захисту дітей – це не тільки веселе свято для самих дітей, це нагадування дорослим про необхідність захищати права дитини, щоб всі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали чудовими батьками і громадянами своєї країни.

1

2

 

07 Червня 2018