Головна сторінка » Бібліотечні заходи

Виставка українських народних костюмів в Мобільній галереї «Світ захоплень»

Напередодні Міжнародного дня вишиванки в Мобільній галереї «Світ захоплень» Центральної бібліотеки ім. В.Г. Короленка відкрилася виставка «Ольга Фесенко: мовою барв, орнаментів і крою». Ведуча вернісажу розповіла про історію «свята національної єдності» і нюанси щодо носіння вишиванки, а також про автора представлених в експозиції творчих робіт. А подивитися в галереї є на що! Увагу глядачів приковують десять моделей українських народних костюмів (стриїв) на жіночих манекенах. Їх створила Ольга Фесенко – чудова майстриня і керівник народного клубу-студії любителів вишивки «Рушничок». Виглядають костюми дуже колоритно! Вони прикрашені вишитими візерунками різних історико-етнографічних регіонів країни, більшість візерунків – символи краси, добра, процвітання і захисту від злих сил. Майстриня продемонструвала гостям самостійно підготовлену пізнавальну презентацію про українську народну вишивку, розповіла про те, як після класичних вишиванок, згодом захопилася створенням костюмів за своїм баченням, про джерело натхнення. «Вишивання для мене – то символ рідного краю – Слобожанщини, батьківської оселі, тепла материнських рук», - зізналася Ольга Павлівна.

Гостей Мобільної галереї радувала чудовим виступом на українському народному музичному інструменті муз. керівник дитсадка № 163 бандуристка Тетяна Анатоліївна Муратова. Вона виконала кілька пісень на слова Т. Шевченка, Г. Сковороди, І. Мельничука.

Лариса Іванівна Гаман, головний спеціаліст відділу з питань туризму, курортів та охорони культурної спадщини Управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації, яка прийшла на вернісаж, сердечно привітала Ольгу Фесенко з оригінальною персональною виставкою і побажала їй натхнення в творчості і енергії в активній громадянській позиції. А Анатолій Федорович Бутенко, голова ГО «Центр творчих ініціатив «Єдність», подякував Ольгу Фесенко і бібліотекарів за просвітницько-патріотичну діяльність і висловив надію на те, що незабаром Маріуполь стане україномовним містом.

1

2

 

19 Травня 2018