Головна сторінка » Бібліотечні заходи

Право бути щасливою дитиною

 У Центральній міській бібліотеці ім. В.Г. Короленка в рамках засідання дискусійного кіноклубу з прав людини Docudays UA відбувся кіноперегляд документального фільму «Ліза, йди додому!» режисера О. Бурої (Литва). Це фільм про проблеми асоціальних сімей, зокрема – про права дітей, що живуть в таких сім'ях. Мати героїні вживає алкоголь, лається і не дарує материнської любові і ласки дочці-підлітку.

Відчуття, які виникли у студентів історичного факультету Маріупольського державного університету при перегляді документального фільму – біль, жаль, тривога, співпереживання, обурення і нерозуміння того, як можна так погано ставитися до своєї дитини. Після перегляду фільму в формі дискусії присутні обговорили психологічні і моральні взаємини між дочкою і матір'ю, права дітей та їх роль в реальному житті, шляхи вирішення складних, проблемних питань, які виникають в таких неблагополучних сім'ях, вирішувала, які права дитини були порушені і які головні цінності справжньої сім'ї. Учасники дискусії хотіли б, щоб суспільство більше звертало увагу на подібні сімейні проблеми, адже вони дійсно болючі і значущі, а також говорили про те, що іноді ми бачимо таких нещасних дітей, але як їм допомогти – не знаємо. Цей фільм показує, як важливо жити в родині, повної любові, доброти і взаєморозуміння. У ньому розкриваються типові, в тому числі і для Маріуполя, проблеми асоціальних сімей. Молоді люди, майбутні батьки, пропонували свої способи налагодження взаємин між матір'ю і дочкою, висували пропозиції, яким чином суспільство і соціальні служби могли б допомогти таким сім'ям, і прийшли до спільної думки про те, що не можна бути байдужими і проходити повз домашнього насильства над дітьми.

Після дискусії та розповіді бібліотекарів про права дітей учасники засідання кіноклубу прийшли до висновку, що в майбутньому, коли у кожного з них буде своя сім'я, вони не допустять такого ставлення до своїх дітей. Дуже важливо бути відповідальним, забезпечувати і захищати свою сім'ю, приносити щастя і радість своїм рідним і близьким.

 

01 Жовтня 2017