Головна сторінка » Бібліотечні заходи

Презентація книги Ольги Демідко «Ілюстрована історія театральної культури Маріуполя»

Монографія аспірантки МДУ Ольги Демідко «Ілюстрована історія театральної культури Маріуполя» - видання унікальне в усьому, від змісту до оформлення. Більше двохсот фотографій, рекламних проспектів, ілюстрацій до постановок аматорських і професійних театральних колективів нашого міста, унікальні матеріали з архівів театрів, палаців культури, приватних колекцій зібрала, вивчила та систематизувала автор протягом майже двох років колосальної роботи.


Презентація книги, яка була видана зовсім недавно, відбулася в Центральній бібліотеці ім. В.Г. Короленка.


Представляючи Ольгу Демідко, бібліотекар Наталія Кібкало підкреслила:


- Оля ще підлітком почала писати – роздуми, вірші. Після закінчення МДУ працювала вчителем в ЗОШ № 66, була головним редактором шкільної газети. Зараз вона – аспірантка кафедри культурології та інформаційної діяльності МДУ і активний громадський діяч, організатор конкурсів «Малюємо заради миру», «Маріуполь – це Україна», фестивалю «Маріуполь туристичний» та акції «Театр Всередині тебе». Займається організацією фонду «Збереження культурної спадщини Маріуполя» і театральної вітальні «За лаштунками сцени» ...


Збираючи матеріал для своєї кандидатської дисертації, Ольга прийшла до висновку: історія театрального життя Маріуполя настільки багатогранна, що лише словами її не передати. Так з'явилася ідея створення ілюстрованого альбому, який в процесі збору інформації перетворився на повноцінну монографію, видану за кошти Британської ради за програмою «Активні громадяни».

- Головною метою своєї праці я вважаю знайомство читача з багатою історією театральної культури Маріуполя, - сказала, розповідаючи про книгу, Ольга Демідко. – Я хотіла проаналізувати становлення, розвиток театральної культури з ХХ до початку ХХІ століття, висвітлити творчі досягнення театральних колективів міста. До мене багато людей працювали над історією театрального мистецтва, і я намагалася узагальнити все те, що вже є. До монографії увійшли архівні матеріали маріупольського краєзнавчого фонду, поточні архіви Донецького академічного обласного драматичного театру Маріуполя, Зразкового оперного театру «Щедрик», Маріупольського народного драматичного театру палацу культури «Чайка», Палацу культури «Молодіжний», театру ляльок «Бібо». Багато унікальної інформації дала робота з особистими архівами С.І. Отченашенко, А.М. Левченка, В.В. Кожевнікова, С.Д. Бурова, Є.О. Сокирка, Л.А. Хаджинової, О.І. Верещака, О.М. Чернова.

Цікаво, що рецензентом книги виступила, поряд з київськими і харківськими професорами і народна артистка України, провідний майстер сцени Світлана Отченашенко.


Ознайомитися з унікальною роботою гості презентації змогли на великому екрані й на виставці в читальному залі бібліотеки. Перші екземпляри книги від автора отримали науковий керівник Ольги -   професор МДУ Юлія Сабадаш, народна артистка України Світлана Отченашенко, генеральний директор драмтеатру Володимир Кожевников, головний режисер театру Анатолій Левченко, представник товариства «Просвіта», Центральна бібліотека ім. В.Г. Короленка, бібліотека ім. Грушевського, бібліотека МДУ.


За свою працю Ольга була відзначена Подякою Донецького академічного обласного драматичного театру міста Маріуполя і посвідченням дійсного члена опікунської ради театру.


- Ми давно чекали, щоб знайшовся історик, який досліджував би, систематизував, зібрав по крупицях інформацію про людей, які будували наш духовний простір - те, без чого ні місто, ні окрема людина не може жити, - сказала, вітаючи Ольгу, Світлана Іванівна . - Я вдячна Ользі Демідко за те, що вона створила цю наукову працю.


Світлана Отченашенко вручила Ользі символічну нагороду - ювілейну медаль, випущену до 120-річчя театру Юхимом Харабетом.


Приєдналася до слів подяки і привітань і головний бібліотекар Центральної бібліотеки ім. В.Г. Короленка Людмила Гуркова:


- Ми дякуємо Вам, Ольга, за цю книгу і за те, що презентація пройшла саме в нашому храмі культури. Ми бажаємо Вам продовжувати роботу і нехай друга презентація теж пройде саме у нас! У свою чергу, ми будемо популяризувати Ваш труд, і я впевнена, що він буде користуватися великим попитом.

1

2

3

4

 

19 Квітня 2017