Головна сторінка » Бібліотечні заходи

Фестиваль японської культури

Центральна бібліотека ім. В. Г. Короленка взяла участь у фестивалі японської культури «Sakura Fest»
в рамках року Японії в Україні.

Бібліотекарі виготовили інсталяцію у вигляді дерева сакури. У квітці сакури був представлений пізнавальний огляд традиційних видів японського рукоділля. Японське рукоділля дуже різноманітне і дивне. Як виявилося, деякі види стали популярними і в нашій країні.
Учасники фестивалю ознайомилися з древніми японськими видами рукоділля та взяли участь в майстер-класах з виготовлення журавлика в техніці орігамі та прикраси для волосся в техніці цумамі-канзаші.
Відмінною рисою японського рукоділля є акуратність, терпіння і посидючість.
Учасники майстер-класу зі створення прикраси для волосся постаралися і у них вийшли дуже милі квіточки. Умільці клубу за інтересами «HAND MADE» Центральної бібліотеки ім. В.Г. Короленка представили на виставку свої вироби, виконані в техніці канзаші та іграшки амігурумі.

У країні висхідного сонця мистецтво орігамі називають мистецтвом цілого листа. Це одне з найголовніших правил орігамі - не додавати і не віднімати нічого зайвого. Це закон, якого дотримуються вже багато століть всі художники орігамі й завдяки якому цей вид мистецтва вже тисячоліття вважається найбільш незвичайним і оригінальним. Журавлик - найпопулярніший виріб з паперу. У країнах Сходу журавель вважається символом любові, віри і надії. Люди здавна вірять: якщо зробити тисячу таких фігурок, а потім подарувати їх всі близьким і знайомим, то виконається-найзаповітніше бажання. Тому учасники фестивалю із задоволенням взяли участь у майстер-класі з виготовлення журавликів, перетворюючи звичайний аркуш паперу в витончену птицю.
Цумамі-канзаші - ніжні прикраси для волосся (шпильки, палички і гребені з шовковими квітами) - це національне надбання Японії. Прикраси створюються японськими майстрами з квадратів шовку технікою, відомої як «цумамі» (складання). Кожен квадрат тканини, згорнутий за допомогою щипців, перетворюється в одну пелюстку квітки. Вони приєднуються до основи, щоб створити цілі квіти. В даний час канзаші найчастіше носять японські дівчата, пов'язані з кімоно за родом своєї діяльності (наприклад, гейші), а також наречені, діти або дівчата в особливих випадках на свята або заходи. Таке незвичайне мистецтво набуло популярності й в інших частинах світу, в тому числі й в Україні. Поступово, з прикрас зачісок, канзаші перетворилися на елементи декору одягу, біжутерії, різноманітних аксесуарів, дизайну інтер'єру.

Японська культура набуває все більшої популярності в Україні. Це проявляється любов'ю українців до рукоділля, національної кухні, аніме, японських видів єдиноборств та ін. Учасники фестивалю змогли насолодитися багатогранністю національної культурної спадщини країни висхідного сонця.

1

2

 

26 Квітня 2017